- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Turības students jau studiju gados pierāda sevi uzņēmējdarbībā
Arvis Ziemelis studē Biznesa augstskolas Turība bakalaura programmas “Uzņēmējdarbības vadība” otrajā kursā un jau pirms studiju uzsākšanas izveidoja savu pirmo biznesu. Kas mudināja sākt darboties uzņēmējdarbībā jau 18 gadu vecumā, ko sagaida no nākotnes un kādēļ ir svarīgi iegūt augstāko izglītību?
“Nopelnīt naudu un uzsākt biznesu var arī bez augstākās izglītības, bet ceļā uz augstāko izglītību jaunieši attīsta kritisko un analītisko domāšanu, kas noteikti palīdzēs jebkurā dzīves jomā,” akcentē A. Ziemelis
Kā nonācāt līdz Turībai, pirmās sajūtas, pārdomas?
Turībā nonācu pavisam nejauši, kad bijušais kursabiedrs aicināja pievienoties viņam ceļā uz augstāko izglītību. Sākotnēji nebiju plānojis turpināt mācības, jo biju jau uzsācis uzņēmējdarbību, bet, palasot uzņēmējdarbības studiju programmu, sapratu, ka augstākā izglītībā varētu man nākotnē noderēt. Atgriežoties mācību procesā, Turība mani pārsteidza ar lektoru degsmi mācīt un palīdzēt, kas pietrūka iepriekšējās mācību iestādēs.
Kā studijas ietekmējušas Jūsu karjeras virzību?
Esmu sācis vairāk plānot savu laiku un prioritātes.
Kā darbošanās Studējošo pašpārvaldē par Sadarbības daļas vadītāju ir veicinājusi Jūsu uzņēmējdarbības prasmes?
Par Sadarbības daļas vadītāju kļuvu nesen, tādēļ ir grūti komentēt, bet noteikti esmu kļuvis atvērtāks un, strādājot komandā ar cilvēkiem, iegūstu papildu pieredzi.
Par ko sapņojāt kļūt bērnībā un kas mudināja Jūs tālāk kļūt par uzņēmēju?
Bērnībā vēlējos kļūt par inženieri un izgudrotāju, jau tad skicēju idejas iekārtām, kas palīdzētu saimniecībā un atvieglotu dzīvi. Vecāku atbalsts deva lielāko mudinājumu kļūt par uzņēmēju un attīstīt tālāk radušās idejas.
Kā nonācāt līdz uzņēmuma idejai un kā to sākāt realizēt tieši šādā jomā - ražot sulas, apstrādāt augļus un konfektes?
Manā ģimenes īpašumā ir ļoti daudz augļkoku, mēs katru gadu vedam savus augļus un dārzeņus pie uzņēmuma Lietuvā, kas pārstrādā to visu sulā. Redzot viņu pieprasījumu, sapratu, ka šāda veida uzņēmums varētu attīstīties arī pie mums. Izstrādāju biznesa plānu un, piesakoties Eiropas Lauksaimniecības fonda atbalstam, ieguvu daļēju finansējumu šim projektam.
Vai varat padalīties ar izšķirošu lēmumu, kas būtiski ietekmējis Jūsu biznesa attīstību?
Es teiktu, ka svarīgākais lēmums bija tieši šī Eiropas Lauksaimniecības fonda piesaiste, jo ar labdarību tāpat vien neviens nenodarbojas. Ir svarīgi apzināties, ka esmu saistībās uz pieciem gadiem, katru gadu aktīvi sekoju līdzi visām prasībām, lai šo finansējumu varētu paturēt.
Kā Jūs kā uzņēmējs pieejat izaicinājumiem un neparedzētām situācijām, lai radītu jaunas iespējas un inovatīvus risinājumus savā biznesā?
Izaicinājumiem un neparedzētām situācijām vienmēr ir jāpieiet ar vēsu prātu. Veidojot plānus, jāveido kontakti ar citiem uzņēmējiem, jāuzklausa ieteikumi, lai spētu attīstīties un radīt jaunus produktus.
Kur redzat sevi un uzņēmumu pēc pieciem gadiem?
Vēlētos attīstīt pašreizējo sulu spiešanas uzņēmumu un atvērt jaunas filiāles citos novados, ne tikai Jelgavas novadā. Taču, tā kā sulu spiešana ir sezonāls darbs, vēlos attīstīt arī citus projektus, kas varētu nest peļņu visu gadu. Šobrīd aktīvi strādāju pie jauna projekta Jelgavā, kur drīzumā atvēršu inovatīvu auto servisu.
Kā pavadāt savu brīvo laiku?
Ziemā man ļoti patīk kalnu slēpošana, un, kad ir iespēja, dodos uz kādu kalnu. Bet vasarā labprāt pavadu brīvās dienas pie dabas, kā arī dodos ar draugiem spēlēt airsoft.
Cilvēks, kurš Jūs iedvesmo, kādēļ?
Noteikti mans tēvs. Viņa enerģija pensijas gados ir bieži lielāka par manu.
Kas ir Jūsu panākumu atslēga?
Man nav bail kļūdīties, jo nekļūdās tikai tie, kas neko nedara.
Ko Jūs kā jaunais uzņēmējs ieteiktu citiem jauniešiem, kuri vēlas sevi attīstīt šajā jomā?
Veidojiet maksimāli daudz kontaktus dzīvē. Ja kaut kas nav skaidrs – jautājiet. Nebaidieties izskatīties muļķīgi, jo nav muļķīgu jautājumu, ir muļķīgi tos neuzdot un pēc tam lauzīt galvu.