Jaunumi

07.02.2022

Turības studenti pozitīvi novērtē pasniedzēju ieguldījumu studiju procesā

Ik gadu Biznesa augstskolā Turība notiek studējošo aptauja, lai pilnveidotu studiju procesu un paaugstinātu studiju kvalitāti, kā arī noskaidrotu viedokli par studijās gūtajām zināšanām, pieredzi un studentu labsajūtu. Jaunākajā aptaujā par 2021. gadu kvalitatīvi novērtēts augstskolas docētāju ieguldījums studiju procesa norisē.

Studiju procesu būtiski ietekmēja ar pandēmiju saistītie ierobežojumi, liekot klātienes studijas pārcelt attālināti. Augstskola Turība spēja nodrošināt hibrīdlekciju formu, kas nozīmē, ka lekcijas vienlaicīgi norisinājās gan klātienē, gan tiešsaistē. Tas bija liels izaicinājums arī pašiem docētājiem, kuriem bija jāspēj pildīt “cilvēka orķestra” pienākumus – gan spēt domāt par saturu, ko nodot saviem studentiem, gan par tehniskajām un praktiskajām lietām, kas saistītas ar nodarbību novadīšanu paralēli tiešsaistē.

Aptaujas rezultāti liecina, ka augstskolas pasniedzēji un studenti ir veiksmīgi šai situācijai pielāgojušies, un no studentu puses docētāju ieguldījums studiju procesa norisē ir augsti novērtēts, sasniedzot gandrīz maksimālo punktu skaitu. Studenti atzinīgi novērtējuši arī studiju kursos iegūtās zināšanas un prasmes, īpaši akcentējot Uzņēmējdarbības vadības fakultāti. “Sadarbība, atbalsts, motivējoša vide, praktiskā pieeja ir mūsu fakultātes vērtības. Galvenais, lai students ir zinātgribošs, ambiciozs, tad rezultāts vienmēr ir pozitīvs,” uzsver Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Savukārt Starptautiskā tūrisma fakultāte izceļas ar ļoti augstiem vērtējumiem tieši jaunāko sasniegumu un problēmu atspoguļojumu studiju kursu ietvaros. Fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš stāsta: „Mums ir sasniegts viens no visu laiku augstākajiem docētāju darba novērtējumiem, kas apliecina Starptautiskās tūrisma fakultātes kā vadošās tūrisma fakultātes lomu Latvijā un Baltijā tieši pateicoties profesionāliem docētājiem, kuru profesionālā darba pieredze tiek nodota studentiem mūsu augstskolā. Saskaņā ar šiem datiem redzam, ka mūsu docētāji ir ieguvuši ļoti atzinīgu novērtējumu visās pozīcijās. Esam gandarīti arī par augsto materiāli tehnisko nodrošinājumu studijām, kas ļauj secināt, ka īpaši izveidotās mācību auditorijas ir novērtētas un nozares darba videi pietuvinātas mācību telpas rada papildus motivāciju studijām.”


Arī Juridiskā fakultāte ir apliecinājusi savu profesionalitāti, izceļoties īpaši ar docētāju spēju sagatavoties studiju procesam un izveidot kvalitatīvu kontaktu ar auditoriju. Šo rādītāju komentē Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs: „ Es ticu, ka visi mūsu pasniedzēji šo darbu dara no sirds un ar patiesu vēlmi dalīties ar savām zināšanām, kā arī palīdzēt studentiem sasniegt savus mērķus. Studenti jau to ļoti labi jūt, kurš izliekas un kurš ir patiess. Tāpēc man prieks, ka studenti novērtē pasniedzēju sniegumu.”


Biznesa augstskola Turība un tās docētāji turpina savu iesākto darbu ceļā uz augstākiem panākumiem, un tieši studenti ir tie, kas palīdz šos mērķus sasniegt. Turība ir augstskola, kura ir atvērta saviem studentiem, kurā pasniedzējs ir arī mentors studentiem viņu biznesa uzsākšanā ne tikai studiju laikā, bet arī pēc augstskolas.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!