Jaunumi

14.12.2023

Turības studenti piedalīsies tiesas procesu izspēlē

Sestdien, 16. decembrī, prof. Kārļa Dišlera konstitucionālās tiesas procesa izspēlē piedalīsies arī Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes un Komunikācijas virziena studenti, kuri startēs ar komandas nosaukumu “Potestas”.

Prof. K. Dišlera konstitucionālo tiesību tiesas procesa izspēles ir uzskatāmas par šobrīd prestižāko un tradīcijām bagātāko nacionālā mēroga tiesas procesa izspēli, kas daudziem studentiem paver ceļu uz dalību starptautiskajās izspēlēs un kuru katru gadu tiesā izcili tiesību jomas eksperti.

1999. gadā piecu Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes vecāko kursu studentu iniciatīvas rezultātā radās ideja noorganizēt līdzīgas sacensības Latvijā, aicinot tajās piedalīties visas Latvijas augstskolas, kuras realizē tiesību zinātnes studijas. Sacensību norise tika iedalīta divos posmos: rakstiskajā daļā un mutiskajā daļā. Tika izstrādāts sacensību kāzuss, kurā formulēta konkrēta tiesiska problēma, dalībniekiem dodot iespēju kvalitatīvi argumentēt kā vienas, tā otras strīdā iesaistītās puses labā.

Katra studentu komanda 3 – 4 dalībnieku sastāvā rakstiski formulē savus argumentus par labu kā vienai, tā otrai pusei referāta veidā un iesniedz šos darbus izspēļu organizatoriem, kuri tālāk tos nodod pieredzējušu juristu vērtēšanai. Tās komandas, kuras pēc rakstisko darbu novērtēšanas iegūst vislielāko punktu skaitu, tiek izvirzītas izspēļu mutiskajai daļai. Izspēļu mutiskajā daļā studentiem sava argumentācija būs jāizklāsta tiesnešiem inscenēta tiesas procesa laikā gan no prasītāja, gan atbildētāja pozīcijām.

Šī gada izspēlē piedalīsies sešas komandas no dažādām Latvijas augstskolām, kas savā starpā sacentīsies 3 kārtās, pēc kuras sekos žūrijas izvērtēšana un finālistu noteikšana. Pēc finālistu izziņošanas notiks fināls Satversmes tiesā, kurā tiks noskaidroti šī gada tiesu izspēlēs uzvarētāji.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!