Jaunumi

30.10.2023

Turības studenti apmeklē Satversmes tiesu

2023. gada 30. oktobrī Juridiskās un Uzņēmējdarbības vadības faktultāšu, Cēsu filiāles un E-studiju studenti apmeklēja Satversmes tiesu. Lekciju lasīja Satversmes tiesas Juridiskā departamenta vadītājs Kristaps Tamužs. Tika izklāstīst par Satversmes tiesas vēsturi, procesu un pieteikumu skaitu. Studenti interesējās par tiesnešu palīgu darbu un juridiskā departamenta uzdevumiem salīdzinošo tiesību jautājumos. Kristaps Tamužs iepazīstināja ar četrām lietu kotegogrijām par kurām iepriekš nonājām Turības nodarbībās:

1. Tiesības piedalīties valsts un pašvaldību darbībā. 2022.gada pārskata posmā izskatītas četras lietas par tiesību normu atbilstību Satversmes 101. pantā nostiprinātajām tiesībām piedalīties valsts un pašvaldību darbībā.

2. Tiesības uz vārda brīvību Pārskata posmā izskatītā lieta Nr. 2021-34-01 par aicinājumu likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību ir viena retajām lietām, kurās Satversmes tiesa aplūkojusi Satversmes 100. panta pirmajā teikumā nostiprinātās tiesības uz vārda brīvību. Ieskatam var minēt lietu Nr. 2003-02-0106 par komerciālo raidorganizāciju tiesībām raidīt svešvalodā.

3. Tiesības uz īpašumu Satversmes 105. pantā ietvertās tiesības uz īpašumu ir tās pamattiesības, par kurām pērn izskatīts visvairāk lietu. Lietā Nr. 2021-24-03 vērtēti lielo tirdzniecības centru darbības ierobežojumi Covid-19 pandēmijas laikā. Šī ir jau otrā lieta par epidemioloģiskās drošības pasākumu ietekmi uz tiesībām uz īpašumu – pirmā bija lieta Nr. 2020-26-0106 par azartspēļu organizēšanas ierobežojumiem.

4. Ilgtspējas princips plānojot vidēja termiņa budžetu. Tādējādi tiek nodrošināts, ka ikgadējais valsts budžets ir vērsts uz ilgtermiņa mērķu īstenošanu un nerada negatīvu ietekmi uz valsts finansiālo stabilitāti. Lieta Nr. 2020-40-01.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!