Jaunumi

13.06.2023

Turības podkāstā “Eksperts tuvplānā” diskutēs par Tūrismu kā pakalpojuma eksporta produktu

Jaunākajā Turības biznesa inkubatora podkāsta “Eksperts tuvplānā” 6. epizodē viesosies Ēriks Lingebērziņš, Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns, Latvijas Tūrisma aģentu un tūroperatoru asociācijas» valdes priekšsēdētājs. Runājot par tūrismu Latvijā, Ēriks dalīsies ar jaunākajām aktualitātēm, kas ir saistošs ārvalstu tūristiem Latvijā, kas ir mūsu priekšrocības, autentiskums un kā tūrisma eksports ietekmē valsts ekonomiku.

Ērikam Lingebērziņam ir vairāk kā 15 gadu praktiska darba pieredze, strādājot dažādos tūrisma uzņēmumos, lielākotiesi ienākošajā tūrismā, izstrādājot jaunus tūrismu produktus Baltijas valstīs.

Šobrīd tūrisms kļūst ļoti dažāds, zem tā var būt atpūtas segments, darījumu tūrisms, dažādas konferences un arī pasākumi, sports- tas viss veido tūrisma ekosistēmu, uzsver Lingebērziņš. Podkāstā sarunā aktualizējas jautājums par tūrisma dažādību un tā progresīvumu attiecībā uz ilgtspējas jautājumiem, ir jārod jauni ceļošanas veidi, mainot savu domāšanu- izmantojot zaļākus pārvietošanās veidus, uzsver Lingerbērziņš.

Latvijā līdzīgi kā daudzviet pasaulē pieprasījums pēc darbaspēka tūrismā ir lielāks nekā viņš ir pieejams un nereti tūrisma nozari var bremzēt darbaspēka nepieejamība. Mākslīgais intelekts var dod priekštatu, ko mēs kā tūristi vēlamies, bet kādam ir jādod precīzs uzdevums, pat arī tādai ļoti automatizētai klientu apkalpošanai, proti, kā tas ir jāizdara. Tās ir jomas, kur ir svarīgs cilvēkresurss, es teiktu, ka tūrismā mēs skatāmies uz tādu apkalpošanas līmeni, mums ir ļoti svarīgs tāds kā līmenis- tūristu pieredzes vadīšana, lai mēs tiekam pie pakalpojuma, kurš ir precīzi atbilstošs tam, ko mēs gaidām, tas ir darbs ar datiem un cilvēku izzināšana, un tehnoloģijas ir tās, kuras var mums palīdzēt, stāsta Ēriks Lingebērziņš.

Uzzini par Latvijas tūrisma aktualitātēm, eksporta iespējām un inovācijām šajā video:

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!