Jaunumi

05.06.2020

Turības mācībspēki apgūst inovācijas izglītības satura veidošanā

Biznesa augstskolas Turība darbinieki un mācībspēki 2. un 5. jūnijā Eiropas Sociālā fonda projekta „Pārvaldības uzlabošana Biznesa augstskolā Turība” ietvaros piedalījās vadības personāla profesionālo kompetenču pilnveides mācībās, kurās apguva inovatīva izglītības satura veidošanu, kā arī mācību procesa realizēšanu starpkultūru dažādībā.

Kursa ietvaros tika iegūtas zināšanas un izpratne par augstskolas didaktikas vienotu īstenošanu izglītības iestādē, tāpat dalībnieki pilnveidoja prasmes kritiski izvērtēt digitālo resursu pielietošanas efektivitāti mācību procesa īstenošanā starpkultūru dažādībā.

Mācību kursa vadītāja, profesore Andra Fernāte uzsver: „Sabiedrības prasības nemitīgi pieaug un mainās, mums jāseko līdzi jomas aktualitātēm un jauninājumiem, lai mācību saturu padarītu mūsdienīgāku, interesantāku, radošāku un pieejamu ikvienam!”

Profesore stāstīja par inovāciju būtību un funkcijām, minot dažādus šķēršļus, ar kuriem var nākties saskarties procesa laikā, sniedzot ieteikumus to pārvarēšanā. Tāpat tika runāts par inovāciju nozīmi izglītībā, diskusijās iesaistoties arī mācību dalībniekiem. Kursa ietvaros tika sniegtas zināšanas augstskolu didaktikas veidošanā un studiju kvalitātes nodrošināšanā.

„Ikvienas izglītības programmas attīstības pamatvērtība ir cilvēks, kas noteiks procesa virzības tempu. Izglītības joma pieprasa nepārtrauktas inovācijas un prasmi pielāgoties pieprasījumam, ieviešot jaunas mācību programmas, attīstot e-vidi un izstrādājot dažādas pieejas apmācību procesā,” stāsta profesore A. Fernāte.

Šī mācību kursa mērķis bija paaugstināt vadības personāla kompetences un prasmes, lai nodrošinātu studiju programmu satura un īstenošanas kvalitāti un efektīvi izmantotu pieejamos resursus, attīstot stratēģiskās partnerības ar zinātnes un uzņēmējdarbības sektoru un izveidojot vadītāju un līderu loku, kas ir kompetenti un profesionāli darbam starptautiskā līmenī atbilstīgi augstskolas attīstības stratēģijai.

Projekts tiek realizēts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu, projekta numurs: 8.2.3.0/18/A/007.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!