Jaunumi

13.04.2024

TURĪBAS KVARTĀLS – lieliska vieta studijām un atpūtai

Studiju procesā ir svarīgi gan zinoši un aizraujoši pasniedzēji, gan vide, kas iedvesmo un ļauj jau studiju laikā apgūt praktiskās zināšanas. Šādas radošās telpas paredzētas attīstīt studentu domāšanu un sasaisti ar konkrēto nozari, kā arī ir augsne idejām un radošai pieejai, risinot dažādus konkrētas situācijas jeb case study.

Loģistikas vadības radošā telpa LOGIN

Sadarbībā ar loģistikas uzņēmumiem SIA “Scania Latvia” un SIA “Miandum” – Turības sadarbības partneriem – augstskolā izveidota loģistikas vadības radošā telpa LOGIN. Tā ir moderna vide Uzņēmējdarbības vadības fakultātes Biznesa loģistikas vadības programmas studentiem, kur viņi var tikties ar domubiedriem, profesoriem un loģistikas sfēras profesionāļiem.
Loģistikas nozare ir viens no lielajiem pasaules ekonomikas balstiem. Uzņēmējiem ir jābūt kopā ar studentiem izglītības iestādēs un jāpalīdz iegūt vajadzīgās teorētiskās un praktiskās zināšanas, lai topošie loģistikas speciālisti un uzņēmēji pēc augstskolas absolvēšanas būtu gatavi doties pretī jauniem izaicinājumiem un loģistikas pasaules sniegtajām iespējām.
Profesore Rosita Zvirgzdiņa, Biznesa loģistikas vadības programmas direktore, norāda, ka LOGIN ir lieliska vieta, kur gūt vērtīgu pieredzi, veidot jaunus kontaktus un uzsākt veiksmīgas sadarbības. “Šis ir solis uz priekšu, domājot par nākotni, kas tiek veidota jau šodien. Studentiem ir svarīgi nosacīti brīvā atmosfērā tikties ar nozares profesionāļiem, pieskarties realitātei caur LOGIN radošās telpas loģistikas elementiem – koka palešu dīvāniem, pulksteņiem ar atšķirīgiem dažādu valstu reāllaikiem un citiem dizaina elementiem.”

Komunikācijas radošā telpa “DigiCom”

Turībā darbojas arī komunikācijas radošā telpa “DigiCom”, kur studenti jau studiju procesā var veidot dažādus audio, foto un video materiālus, realizēt savas radošās idejas un spert pirmos soļus digitālajā komunikācijā.
“Tikai ideālajā pasaulē katram uzņēmumam ir tādas finansiālās iespējas, lai visiem pasākumiem algotu profesionālu fotogrāfu vai videooperatoru. Realitātē šos notikumus visbiežāk iemūžina sabiedrisko attiecību speciālists, tāpēc jau studiju laikā ir tik būtiski apgūt visas nepieciešamās multimediju zināšanas, turklāt daudzi studenti jau studiju laikā veido savas mājaslapas, podkāstus, blogus un citus komunikācijas rīkus. Šī viņiem ir iespēja to visu darīt tepat augstskolā,” uzsver Uzņēmējdarbības vadības fakultātes komunikācijas virziena prodekāne Jana Bunkus.
Komunikācijas radošās telpas izveide bija loģiska nepieciešamība, jo Turība piedāvā divas profesionālā bakalaura programmas topošajiem komunikācijas profesionāļiem: “Starptautiskās komunikācijas vadība” latviešu un angļu valodā (ar specializāciju, kas vairāk orientēta uz starptautiskajiem projektiem un sporta projektiem) un “Sabiedriskās attiecības” (ar jaunu specializāciju – digitālā komunikācija). Savukārt tiem, kas jau darbojas komunikācijas jomā un sevi jau dēvē par komunikācijas profesionāļiem, augstskola piedāvā profesionālā maģistra programmu “Stratēģiskās komunikācijas vadība”.
Tā kā specializācijā iekļauti studiju kursi par integrētā mārketinga satura veidošanu, influenceru mārketingu, digitālo komunikāciju un digitālās komunikācijas psiholoģiju, studentiem ir nepieciešama atbilstoši iekārtota telpa. Komunikācijas radošajā telpā “DigiCom” izvietota audio un foto aparatūra: fotokamera, apgaismojums, mikrofoni, skaļruņi un dators skaņas materiālu apstrādei.

Mācību telpas “StartUp Hotel&Agency” un “Event Laboratory”

Starptautiskā tūrisma fakultātes studentiem lielisks pienesums ir daudzfunkcionālas mācību telpas “StartUp Hotel&Agency”, kas topošajiem tūrisma nozares speciālistiem ļauj praktizēt studiju laikā iegūtās zināšanas.
“StartUp Agency” telpās tiek organizētas praktiskās nodarbības, parādot ikdienu un darbu ar klientiem tūrisma aģentūrā, savukārt daudzfunkcionālajā “StartUp Hotel” telpā ir izveidotas trīs zonas – viesu uzņemšanas un viesu istabas zona, kā arī telpas daļa, kur iespējams modelēt klientu apkalpošanu restorānā vai semināra organizēšanu.
“Tūrisma uzņēmumos komunikācija ar klientiem ir ļoti nozīmīga, lai nodrošinātu pakalpojumu kvalitāti. Tāpēc topošajiem nozares speciālistiem tā ir ideāla vieta, kur izmēģināt savas prasmes mācību vidē pirms saskarsmes ar reāliem izaicinājumiem darbā ar klientiem. Vienlaikus Turība ar šādu mācību telpu izveidi apliecina augstskolas spēcīgās pozīcijas tūrisma un viesmīlības izglītībā Latvijā, pievērošot uzmanību dažādiem nozares uzņēmumiem,” uzsver Turības Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš.
Tikmēr Starptautiskā tūrisma un viesmīlības fakultātes Pasākumu producēšanas un vadības programmas studentiem augstskolā ir pieejama praktiskā telpa “Event Laboratory”, kur studenti var apkopot savas labākās idejas un kopīgiem spēkiem nonākt līdz veiksmīga pasākuma plānam. Labiekārtotajā telpā studenti var izmēģināt pasākumam nepieciešamo aprīkojumu – audio, video un apgaismojuma tehniku. Mācību telpas iekārtojums izveidots tā, lai veicinātu studentu savstarpējo dialogu un sadarbību dažādu mācību uzdevumu izpildē.

Tiesas zāle

Kā vislabāk izprast tiesas sēdes procesu, ja ne praksē? Turības Juridiskās fakultātes tiesību zinātnes studentiem šāda iespēja ir, pat neizejot no augstskolas ēkas. Turības tiesas zālē, kas ir reālas tiesas zāles prototips, studenti var iegūt teorētiskās un praktiskās zināšanas un prasmes tiesvedībā, kā arī kopā ar profesionāliem pasniedzējiem izspēlēt tiesas sēdes gaitu.
“Mēs esam praktiska augstskola, un mūsu mērķis ir veicināt studentu iespējami ātrāku iekļaušanos darba tirgū, tāpēc cenšamies studijas pēc iespējas pietuvināt reāliem darba apstākļiem. Viena no šādām studiju formām ir gatavošanās tiesas procesiem, kuras ietvaros studenti var tiesas zālē izspēlēt jebkuru lomu – advokāta, tiesneša vai prokurora – un sajust reālās dzīves apstākļus. Tādējādi studentiem, ierodoties tiesā pēc studiju beigšanas, noteikti būs mazāks satraukums, nekā tas būtu, apgūstot procesus tikai teorētiski,” stāsta Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.

IT datorklases un IKTL laboratorija

Augstskolā Turība var iegūt arī programmētāja un programmēšanas inženiera profesiju, kas ir viena no pieprasītākajām profesijām pasaulē. Pateicoties modernajām datortelpām, ikviens informācijas tehnoloģiju students spēs uzprogrammēt pat sarežģītāko programmatūru, kā arī realizēt savas biznesa idejas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju laboratorijā (IKTL).
“Viena no būtiskākajām Turības datorsistēmu studiju priekšrocībām ir lekciju un prakses īpatsvars un studijas mūsdienīgā laboratorijā, kur var apgūt tādas nākotnes tehnoloģijas kā lietu internets un robotika, kā arī dzīvē aplūkot gudro spoguli,” saka Turības IT virziena vadītājs Jānis Pekša.

Drošības laboratorija

2023. gada vasarā augstskolā Turība tika izveidota Drošības laboratorija, lai sniegtu Organizācijas drošības programmas studentiem iespēju praktiski apgūt zināšanas un prasmes drošības jomā, kā arī lai veicinātu sadarbību ar drošības nozares pārstāvjiem.
Laboratorija ir aprīkota gan ar videonovērošanas, ugunsdrošības, piekļuves kontroles un ēkas vadības sistēmām, gan arī ar dažādiem fiziskās drošības risinājumiem, un nākotnē to plānots paplašināt ar dažādiem kiberdrošības eksperimentu moduļiem un citiem organizācijas drošības risinājumiem. Laboratorija ļauj studentiem un mācībspēkiem veikt dažādus drošības testus un eksperimentus, kā arī attīstīt jaunas idejas un projektus.
Drošības laboratorija tapusi sadarbībā ar četriem drošības nozares uzņēmumiem –“ZEVS Security Consulting”, “Evidence Network”, “ALTAS IT Latvija” un “Schneider Electric Latvija” –, kas ir nodrošinājuši laboratorijai nepieciešamo tehniku un programmatūru, kā arī sniedz savu ekspertu atbalstu.

Open atpūtas stūris

Turības Studējošo pašpārvalde ar “Swedbank” un dizaina veikala “Piparmētra” atbalstu labiekārtojusi Open atpūtas stūri, kur studenti var pavadīt brīvo laiku, spēlējot galda spēles vai lasot kādu grāmatu. Zonu var izmantot arī kā patīkamu vietu studēšanai, attālināti pieslēdzoties lekcijām, – pandēmijas laikā Turībā tika organizētas hibrīdlekcijas, kas vienlaikus notika gan klātienē, gan tiešsaistē.
“Moderna studiju vide labāk motivē studentus ne tikai mācīties, bet arī saturiski pavadīt brīvo laiku, stiprinot savstarpējās attiecības un kopīgi radot jaunas idejas dažādiem pasākumiem un aktivitātēm. Šādu pieeju vides labiekārtošanai studenti novērtē ļoti atzinīgi,” pauž Studējošo pašpārvalde.

Bibliotēka

Turības bibliotēka nodrošina plašu informācijas resursu pieejamību atbilstoši augstskolas studiju programmām un pētniecības virzieniem. Studenti var izmantot brīvpieejas bibliotēkas krājumu, periodiskos izdevumus un tiešsaistes elektroniskās datubāzes, kā arī izmantot studiju vajadzībām Kluso lasītavu.

Studentu viesnīca

Turība saviem studentiem piedāvā apmesties studentu viesnīcā, kas ir minūtes attālumā no augstskolas. Viesnīcā paši studenti rīko arī dažādus izklaides pasākumus, lai veidoto kopības sajūtu un cits citu labāk iepazītu. Viss vienuviet – dzīvo un mācies Turības kvartālā!

Ēdnīca un kafejnīca

Paēdis students ir laimīgs students – tā uzskata paši studenti, norādot, ka ēdnīca “Nīke” un kafejnīca “Cafe Turība” ir viens no lielākajiem bonusiem studiju laikā. Daudzveidīgs un svaigs piedāvājums par draudzīgām cenām – katrs atradīs ko savai gaumei un vēderpriekam!

Vilciena pietura

Turība ir vienīgā augstskola Latvijā, kuras vārdā ir nodēvēta dzelzceļa stacija – “Biznesa augstskola Turība”. Tikai 9 minūtes no augstskolas, un tu jau esi Rīgas centrā, turklāt bez nekādiem sastrēgumiem!


Turības kvartāls.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!