Jaunumi

11.05.2020

Turības komanda viena no labākajām konkursā CrisisLAB

Biznesa augstskolas Turība komanda ir viena no četriem uzvarētājiem Triecienprogrammā "CrisisLab", kuras ietvaros no 24. aprīļa līdz 8. maijam studentu komandas no Latvijas augstskolām risināja dažādu organizāciju iesniegtās problēmsituācijas, kas radušās globālās pandēmijas, ārkārtas stāvokļa un noteikto pārvietošanās, pulcēšanās un sociālās distancēšanās ierobežojumu rezultātā. Turības komanda izstrādāja atbilstošāko risinājumu Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas iesniegtajai problēmsituācijai, saņemot balvu par ietekmi uz sabiedrību vai tās grupām.

Krīzes laikā jāmeklē risinājumi ne tikai šī brīža problēmām, bet arī situācijām, kuras vēl neapzināmies. Programmas ietvaros tika radīti reāli, praktiski ieviešami risinājumi uzņēmumos, organizācijās, valsts un pašvaldību institūcijās. Vienu no šādiem risinājumiem veidoja arī Turības komanda.

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija norādīja, ka kopš Covid-19 izplatības sākuma Latvijā būtiski pieaudzis vienreiz lietojamo plastmasas maisiņu izmantošanas apjoms, lai rūpētos par pārtikas produktu drošu uzglabāšanu veikalos. Videi draudzīgu un veselības aizsardzības pasākumiem atbilstošu risinājumu veidoja Turības komandas dalībnieki, izstrādājot ekoloģiska vaska auduma maisiņu koncepciju.

“Mūsu ieviestais problēmsituācijas risinājums Latvijā vēl netiek realizēts, tāpēc prieks, ka ar savu ideju spējam palīdzēt un radīt produktu, kas būs noderīgs ikdienas lietošanā. Vaska auduma maisiņi būs videi draudzīgi un to kvalitatīvas izmantošanas ilgums ir aptuveni gads, turklāt tajos drīkst likt jebkuru veikalā pieejamo produktu, pat gaļas izstrādājumus. Ceru, ka veiksmīgi turpināsim idejas realizāciju un jau drīzumā mūsu ražotos vaska auduma maisiņus varēs iegādāties gan internetā, gan veikalos,“ uzsver Biznesa augstskolas Turība bakalaura studiju programmas “Mārketings un tirdzniecības vadība” studente Karīna Villerte.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!