Jaunumi

01.11.2022

Turības Juridiskās fakultātes dekāns: politiķim jābūt līderim, kas gatavs ziedoties sabiedrības labā

Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs, komentējot ieceri par atalgojuma palielināšanu politiskajām amatpersonām, uzsver, ka politiķa darbs ir sava veida kalpošana sabiedrībai, un uz šo amatu būtu jāvirzās tikai tad, kad ir jau gūti zināmi panākumi savā karjerā un persona ir gatava pildīt šos amata pienākumus nevis peļņas pēc, bet gan lai sniegtu savu kļūtu par līderi sabiedrības vidū.

Viņš norāda, ka politiskajai amatpersonai, primāri, ir jābūt gatavai ziedoties sabiedrības kopējam labumam. Protams, ir jāsaņem atalgojums, bet atlaišanas kompensācijas un algu krasa paaugstināšana nebūtu visai pareizs lēmums, jo politiskā amata pamatmērķim nevajadzētu būt peļņas gūšanai, bet gan lai uzlabotu un pilnveidotu valsti.

Juridiskās fakultātes dekāns arī uzskata, ka no efektivitātes un labas pārvaldības viedokļa ir ļoti apsveicami, ka vadošos politiskos amatos nomainīs jauni un pat bez politiskās pieredzes cilvēki. “Pie jebkādiem apstākļiem, neatkarīgi no tā vai amatpersona savus pienākumus ir pildīja labi vai slikti, ir jādod iespēja citiem ienākt ar jaunām idejām un svaigu skatījumu uz dažādām problēmām. Politiķiem un politiskiem vadītājiem ir jābūt vīzijai, savukārt visas sistēmas darbību un mērķu iedzīvināšanu nodrošina ierēdņu aparāts, kuriem ir svarīga pieredze, lai nodrošinātu valsts administratīvās darbības nepārtrauktību un darbības kontroli,” pamato I. Krievs.

Tāpat, pēc I. Krieva domām, tieši politiķim ir svarīgi motivēt ierēdņus un nākt klajā ar efektīviem risinājumiem, lai uzlabotu dažādu procesu izpildi, tostarp, valsts pārvaldes iekārtas pilnveidošanu. Valsts ierēdņu samazināšanas jautājumu nevar atstāt tikai pašu ierēdņu ziņā. “Ierēdņu skaita samazināšana ir ļoti sarežģīts process, jo šo lēmumu savā ziņā būs jāpieņem pašiem ierēdņiem, kuriem, visticamāk, būs interese nesamazināt, piemēram, savu padoto skaitu, tādēļ lēmums bieži tiek atlikts,” atzīst dekāns.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!