Jaunumi

28.06.2023

Turības jauno maģistra programmu “Tiesības organizācijas vadībā” absolvē pirmie studenti

Šogad Biznesa augstskolas Turība vasaras izlaidumā Juridiskās fakultātes jauno maģistra programmu “Tiesības organizācijas vadībā” absolvēja pirmie studenti. Šī studiju programma īpaši tika veidota uzņēmumu un organizāciju un to struktūrvienību vadītājiem, lai iegūtu nepieciešamās zināšanas juridiskajos jautājumos no biznesa domāšanas un vadības skatupunkta. Absolvējot šo programmu, tiek piešķirta nevis jurista kvalifikācija, bet gan sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnē.

Turības Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs skaidro, ka šīs programmas absolventi ir uzņēmumu un organizāciju vadītāji un speciālisti ar jurista tvērienu, kuriem būs pietiekamas iemaņas, lai orientētos juridiskajos jautājumos, atvieglotu saziņu ar organizācijas juristiem un izprastu juristu argumentāciju.

Savukārt tie programmas absolventi, kuriem iepriekš nebija iegūta jurista kvalifikācija, tādus vienkāršākus ikdienas juridiskos jautājumus kā, piemēram, līgumu sastādīšana, pretenziju rakstīšana, nodokļu sistēmas izprašana un arī vienkāršāka tiesas pieteikumu sastādīšana, - būs spējīgi risināt bez jurista piesaistes. Savukārt šīs jaunās maģistra programmas studente Beāte Bruksle uzsver, ka programmas saturs sniedz būtiski noderīgu informāciju un paver jaunu lēmumu pieņemšanas perspektīvu, kas piemērojama gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. “Pasniedzēji ir profesionāli praktiķi savā jomā un, sniedzot ieskatu jomas tendencēs ar reāliem piemēriem, ļauj uztvert sarežģītās jomas nianses.”

Programmas starpdisciplinārais raksturs ļauj veidot jaunus tirgū pieprasītus speciālistus, kuri nav specializējušies tikai vienā šaurā jomā, bet ir spējīgi pieņemt lēmumus, izmantojot starpdisciplinārās zināšanas, tādējādi kļūstot par arvien efektīvākiem speciālistiem.

Šis jaunais piedāvājums ir saistošs arī iepriekš juristu kvalifikāciju ieguvušajiem, jo iespējams apgūt aktualitātes dažādās tiesību nozarēs (būvniecības, vides, konkurences, nodokļu, publisko iepirkumu, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas (AML) un citās jomās), tādējādi paaugstinot savu kvalifikāciju mūžizglītības ietvaros. Studiju programmā ir iekļauti arī studiju kursi, kas analizē uzņēmējdarbības vadības jautājumus, piemēram, “Sarunu vešanas stratēģijas”, “Emocionālā inteliģence” un “Efektivitātes procesi organizācijā” .

Programma piemērota arī iepriekšējos gados bakalaura studijās jurista kvalifikāciju ieguvušiem absolventiem, kuriem trūkst maģistra grāda, lai kļūtu, piemēram, par advokātiem, tiesnešiem, kurās nepieciešams maģistra grāds.

Šādi studiju kursi ir aktuāli ne tikai praktizējošiem juristiem, bet arī citu virzienu pārstāvjiem, kā, piemēram, šāda programma ir lietderīga auditoriem un citiem struktūrvienību vadītājiem, lai izprastu juridiskos problēmjautājumus un spētu piedāvāt attiecīgus risinājumus, tādējādi nostiprinot savu kompetenci un daudzpusību.

Programmas ilgums atkarīgs no iepriekš iegūtajām zināšanām jurisprudences jomā un tiks izvērtēta nokārtoto priekšmetu atbilstība kursa tematikai. Ar pabeigtu profesionālā bakalaura grādu tiesību zinātnēs šīs programmas ilgums ir viens gads, savukārt cita bakalaura virziena sociālajās zinātnēs gadījumā, tiks individuāli izvērtēti iepriekš apgūtie kursi, nosakot studiju programmas ilgumu – divi gadi.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!