Jaunumi

21.01.2022

Turības IT studenti startē pasaules čempionātā datorspēļu izstrādē

Biznesa augstskolas Turības studiju programmas Datorsistēmas studenti mentora Maksima Žigunova vadībā piedalās pasaules čempionātā datorspēļu izstrādē The Student Game Award 2021.

Sacensības ir veltītas nākamās paaudzes talantīgajiem un inovatīvajiem spēļu izstrādātājiem un māksliniekiem, izceļot studentu sasniegumus spēļu dizainā un izstrādē. Čempionātā piedalās interesenti no visas pasaules, un šogad tajās debitē arī Biznesa augstskola Turība.

Augstskolas lektora Maksima Žigunova vadītās komandas sastāvā ir trīs IT studenti – profesionālā bakalaura studiju programmas Datorsistēmas 3. studiju gada students Jānis Irbe un 2. studiju gada students Kristiāns Golubevs, kā arī 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas Datorsistēmas 2. studiju gada students Ēriks Kažus.

Mentora M.Žigunova vadībā ir tapis konkursa projekts – piedzīvojumu datorspēle RPG jeb lomu spēles žanrā. Šobrīd ir izveidots un sacensībām pieteikts tās prototips, kas nākamajā posmā tiks izstrādāts bezsaistes un tiešsaistes spēļu režīmos un papildināts ar vairākiem spēles līmeņiem un tēliem. “Šai spēlei vēl ir tāls attīstības ceļš ejams, bet ikviens ceļš sākas ar pirmo soli,” saka komandas mentors.

Konkursam pieteiktās spēles iziet vairākus priekšatlases procesa posmus, kuros tiek vērtēta to novitāte, aizrautīgums un izjūta – spēles mākslinieciskais stils un kontroles vadība. Finālistu darbus vērtē žūrija, kuras sastāvā ir nozares profesionāļi un veterāni. Uzvarētāju komanda balvā saņem vienu apmācību sesiju trīs stundu garumā ar karjeras treneri Žanu Legetu (Jean Leggett).

Apsveicam Turības komandu ar debiju pasaules čempionātā un vēlam veiksmi turpmākajos sacensību posmos!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!