Jaunumi

04.08.2023

Turības IT studenti iesaistījās COVID Pass veidošanā

Neilgi pēc pandēmijas pirmā viļņa, lai kontrolētu cilvēku plūsmu un atjaunotu ceļošanu, Informācijas tehnoloģijas (IT) uzņēmums Kleintech Software, kurā praktizējās divi Biznesa augstskola Turība IT studenti, palīdzēja izveidot COVID-19 sertifikātu platformu, ar kuru cilvēkiem būtu iespēja atkal ceļot.


Veselības ministrija pandēmijas laikā sadarbojās ar IT uzņēmumu Kleintech Software, lai izveidotu sistēmu, kura palīdzētu veikt uzskaiti, atjaunotu ceļošanas iespējas un mazinātu pandēmijas izplatīšanos. Tika izveidota digitālā COVID-19 sertifikātu platforma Covid Pass, kas kalpoja kā apliecība, ka persona ir pārslimojusi COVID-19 vai arī ir vakcinēta pret to.


KleinTech Software vadošais partneris Juris Pūce atzīst: “2020. gadā pasaule lēnām sāka atgūties no COVID-19, un mūsu uzņēmums iesaistījās tajā, lai atjaunotu ceļošanu. Viena no svarīgākajām komponentēm tajā bija digitālie COVID sertifikāti un lietotnes, kurus mūsu uzņēmums izstrādāja, sadarbojoties ar Veselības ministriju, lai atjaunotu un atvieglinātu ceļošanu konkrētajā periodā. Tajā laikā mūsu komandai bija pievienojušies divi praktikanti no Turības – Gatis un Begdžons, kuri burtiski tika iemesti šajā ļoti sarežģītajā projektā. Neskatoties uz sarežģījumiem, pabeidzām to trīs mēnešu laikā, to padarot pieejamu un funkcionālu ikvienam visai ātri. Skatoties tālāk, esam gatavi uzņemt arvien vairāk studentus no Turības mūsu komandā, jo esam ļoti apmierināti ar viņu sniegumu un darba kvalitāti.”


Uzņēmums KleinTech Software pēc abu studentu prakses, nolēma jauniešiem piedāvāt darbu uzņēmumā. Viņi tam piekrita un nu jau vairāk kā divus gadus strādā uzņēmumā un izstrādā uzņēmumiem dažādus ar IT saistītus risinājumus.


Biznesa augstskolas Turība bakalaura studiju programmas “Datorsistēmas” absolvents Bekjons Ibragimovs stāsta: “Atminos intensīvu darbu ar kolēģiem, projekts bija sarežģīts, taču tas padarīja to tik aizraujošu, tādēļ tas bija laiks ko izbaudīju visvairāk. Datu struktūra un algoritmi bija vienas no lietām, kas man tika iemācītas šeit Turībā un, šīs lietas sasummējot, deva man pamatni, strādājot ar GoLink, kā arī patstāvīgās studijas ļoti noderēja, uzņemoties jaunus izaicinājumus.”


Arī IT virziena vadītājs Jānis Pekša norāda, ka pieredze starp KleinTech Software un Biznesa augstskolas Turība IT studentiem ir uzsākta jau kopš 2020.gada. IT studenti katru gadu, sākot ar 2.studiju gadu, dodas praksē uz trīs mēnešiem, lai nostiprinātu zināšanas IT sadarbības uzņēmumos. Par Gati un Begdžonu ir liels prieks, ka gūtas zināšanas ir devušas iespēju īsā laikā posmā iemācīties Go programmēšanas valodu un to sekmīgi ieviest Latvijas mēroga projektā Covid Pass.”


Studiju programmas “Datorsistēmas” ietvaros tiek sagatavoti profesionāli speciālisti patstāvīga darba uzsākšanai IT nozarē ar zināšanām datorsistēmu arhitektūrā, programminženierijā, sistēmu analīzē, datu bāzu pamattehnoloģijās un mākslīgā intelekta pamatos, kā arī speciālisti, kuri spēj demonstrēt sistēmisku domāšanu un sistēmpieeju programmatūras izstrādes projektā. Programmēšanas studijas sagatavo studējošos veikt zinātnisko pētniecību, balstītu uz eksperimentu veikšanu, modelēšanu un imitāciju, kā arī sagatavo studiju turpināšanai profesionālā maģistra studiju līmenī.


Studentiem studiju laikā ir iespēja iemācīties tādas programmēšanas valodas kā Java, C#, Python, C, C++, Kotlin un JavaScript, kas ļauj īsā laika posmā iemācīties jaunas programmēšanas valodas.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!