Jaunumi

12.05.2023

Turības Goda doktora titulu piešķir Imantam Lancmanim, bet Goda profesora balvu – uzņēmuma “Sakret Holdings” vadītājam Andrim Vanagam

11. maijā Biznesa augstskolas Turība Goda balvas ceremonijā Goda doktora tituls tika piešķirts mākslas vēsturniekam, gleznotājam, ilggadējam Rundāles pils muzeja direktoram Imantam Lancmanim.

I. Lancmanis ir izcila personība, kura nemitīgi attīstījusi ne tikai sevi un vidi, bet sniegusi nenovērtējumu ieguldījumu visas Latvijas sabiedrības un kultūras vērtību attīstībā. Šis laureāts iemieso Turības vērtības – brīvību, uzņēmību, kompetenci, kurš tāpat kā Biznesa augstskola Turība ir uzticīgs šīm vērtībām. Viņš prot būt par “kluso līderi', kurš nealkst uzmanības, bet līderi sabiedrībai un jauniešiem ir vajadzīgi.

Novērtējot augstskolas mācībspēku profesionālo ieguldījumu, Goda profesora apbalvojumu saņēma Biznesa augstskolas Turība asociētais profesors, AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. Viņa dzinulis, harizma un tieksme uz izcilību ir veiksmes atslēga. Alkas ne tikai iegūt zināšanas, bet arī tās sniegt citiem ir pamats, kādēļ viņš darbojas kā pasniedzējs un mentors, lai gadiem krāto pieredzi nodotu jaunajiem uzņēmējiem izveidot savus uzņēmumus no idejas līdz realizācijai. Goda doktoram balvu pasniedza augstskolas rektors Aldis Baumanis, bet Goda profesoram - Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš.

Biznesa augstskolas Turība Goda balvas ceremonijā tika pasniegtas Goda balvas pieciem Turības absolventiem. Kā Goda absolvents tiesību nozarē tika sumināta Linda Kumpe, kura spilgti ierakstījusi savu vārdu Biznesa augstskolas Turība vēsturē, jo viņa bija pirmā, kura nokārtoja valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu. Pati laureāte apgalvo, ka izvēle kļūt par juristu ir izvēle ieguldīt sevī un pat iespēja sniegt ieguldījumu sabiedrības un valsts attīstībā. L.Kumpei Goda balvu pasniedza Latvijas Republikas ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Turības Goda absolventa drošības nozarē balvu ieguva drošības uzņēmuma “Zevs” dibinātājs, Drošības profesionāļu asociācijas valdes loceklis Kārlis Apalups, balvu saņemot no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka pulkveža Mārtiņa Baltmaņa rokām. Šis laureāts ir īstens Turības un Latvijas patriots. Vienmēr ar savu patriotismu pret augstskolu un valsti rādījis priekšzīmi citiem. Viņa ieguldījums gan augstskolas un drošības izglītības pilnveidē, gan Latvijas drošības nozares attīstībā ir iemesls, kādēļ viņš ir šī titula cienīgs. Pats balvas ieguvējs novērtē savu profesiju un apgalvo, ka var justies noderīgs - caur savu darbu sargāt citu cilvēku sapņus, mērķus un viņus pašus.

Augstskolā daudz kaldinātie uzņēmēja talanti šobrīd ceļ un attīstīta mūsu Latvijas valsts un sabiedrības labklājību. Un viens no šiem talantiem ir SIA “AluFactory” līdzdibinātāja Signe Pogarceva, kura tika godināta kā Goda absolvents uzņēmējdarbības nozarē. Šīs nominācijas laureāte atzīst, ka nav viegli būt uzņēmējam, drīzāk tas ir izaicinājums, kur ir ne tikai daudz iespēju, bet arī saistību. Saistības ne tikai pret saviem klientiem, valsti un darbiniekiem, bet arī neapstāties attīstīt uzņēmumu un ieviest jaunumus, lai būtu viens no līderiem savā nozarē. Goda absolventi uzņēmējdarbības nozarē sumināja Latvijas investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns, kurš arī ir Turības absolvents.

Par Goda absolventu tūrisma nozarē tika atzīts Latvijas digitālās stratēģijas un WEB izstrādes uzņēmuma Scandiweb klientu attiecību vadītājs Rūdolfs Freibergs, kuram dzīve ir “piespēlējusi” karjeras iespējas IT jomā. Viņa degsme pēc kā jauna un neierasta ir viņa lielākais trumpis. Studijas un dzīve augstskolā atvēra šī laureāta horizontus un sagatavoja lielajiem pasaules izaicinājumiem, padarot viņu par daudzpusīgu profesionāli. “Jo ātrāk cilvēks atvērs savas slūžas uz starptautisku vidi, jo labāk,” tā saka R. Freibergs. Balvu pasniedza Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš.

Jebkurā nozarē komunikācijai ir ļoti būtiska loma. Tieši tāpēc viena no nominācijām ir arī Goda absolvents komunikācijas nozarē. Šīs nominācijas laureāte stāsta, ka īpašības vai drīzāk prasmes, kurām jāpiemīt labam komunikācijas speciālistam, ir spēja ātri reaģēt visdažādākajās situācijās, labas valodu zināšanas un noder arī harizma un labas sociālās prasmes. Par Goda absolventu komunikācijas nozarē tika sumināta Biznesa augstskolas Turība sabiedrisko attiecību speciāliste Nikola Kovaļevska. Viņai iedvesmas vārdus veltīja sabiedrisko attiecību aģentūras Olsen & Partners līdzīpašniece un vadītāja Olga Kazaka.

Savukārt Goda studenta tituls tika piešķirts Turības Juridiskās fakultātes studentei Patrīcijai Peimanei un Starptautiskā tūrisma fakultātes studentam no Ukrainas - Mikitam Šumeiko (Mykyta Shumeiko). Goda balvu laureātiem pasniedza Turības Basketbola kluba un Olimpisko čempionu 3x3 basketbolā treneris Raimonds Feldmanis un Grand Hotel Kempinski Rīga Pārdošanas un mārketinga direktore, ukrainiete Elena Verenčuka (Elena Vernechuk).

Biznesa augstskolas Turība Goda balvas norisinās jau kopš 2014. gada. Šajos gados cildināti tie cilvēki, kuri ar savu atdevi, ar savām darba spējām un nerimstošajām alkām sasniegt augstas virsotnes, ir veidojuši un attīstījuši gan augstskolu, gan mūsu valsti kopumā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!