Jaunumi

15.03.2022

Turības Biznesa inkubatora podkāsta “Eksperts tuvplānā” trešā epizode - “Sieviete biznesā”

Podkāsta “Eksperts tuvplānā” trešajā epizodē viesojās divas veiksmīgas sievietes uzņēmējdarbībā – Aiga Baikova, SIA Ai Production valdes locekle, un Silva Jeromanova- Maura, uzņēmuma „SilJa” vadītāja un biedrības „Biznesa vēstniecība” vēstniece. Šajā epizodē meklēsim atbildes uz jautājumiem par sievietes izaicinājumiem biznesā, par dzimuma un vecuma vienlīdzību un to, kā apvienot sievietes darbu ikdienā ar biznesu.

Mūsdienās vēl joprojām valda stereotipi par sievietes lomu biznesā un vienlīdzību starp sievietēm un vīriešiem uzņēmējdarbībā. Kā redzams ar vien vairāk sievietes veiksmīgi pierāda sevi, realizējot jaunas un inovatīvas idejas biznesā, un ieņem vadošus amatus, tādā veidā aktualizējot jautājumu par dzimumu vienlīdzību biznesa kultūrā, kā piebilst Silva Jeromanova- Maura: “Neskaties manā pasē, neskaties uz manu dzimumu, bet tas ko es daru un panāku ir daudz svarīgāk”. Ja mēs runājam par veiksmīgu 21. gadsimta uzņēmumu, tad tā veiksmes atslēga ir spēja objektīvi novērtēt darbiniekus un apvienot dažādo, kā apstiprina Aiga Baikova: “Veiksmīgi funkcionējoša uzņēmuma paraugs ir iekļaušanās vecumos, dzimumos, ādas krāsās un nacionalitātēs , lai būtu dažāds skatījums uz lietām”.

Tāpat podkāsta laikā tika aktualizēts jautājums par to, kā savienot sievietes lomu, būt mammai un sievai, labi izskatīties, rūpēties par ģimeni, un tajā pašā laikā spēt veiksmīgi vadīt uzņēmumu, kā arī atzina podkāsta ekspertes, šī ir vienīgā atšķirība starp dzimumiem biznesā, sievietēm ir jāspēj darīt vairāk. Runājot par sievietes veiksmes atslēgu biznesā, tas ir vārds “balanss” jeb spēja apvienot savas dzīves jomas un nepieļaut izdegšanu, kā piebilda Aiga Baikova: “Spēja neizdegt ar to, ko tu dari pret to, kas tev vēl jādara”, tāda veidā dzīvojot balansā ar sevi, darbu un ģimeni.

Podkāsta raidījuma cikla pilno ierakstu meklē Turības Facebook lapā, augstskolas Youtube kanālā un mājaslapā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!