Jaunumi

14.02.2023

Turības biznesa indeksa konferencē prezentēs pētījumu par uzņēmējdarbības vidi Latvijā

Kā 750 dažādu nozaru uzņēmēji Latvijā ir novērtējuši uzņēmējdarbības vidi 2022. gadā – vai tā gada laikā ir uzlabojusies vai tieši pretēji – to varēs uzzināt Turības biznesa indeksa konferencē trešdien, 15. februārī, plkst. 10.00-14.00 Biznesa augstskolā Turība, kur tiks publiskoti jaunākie pētījuma rezultāti. Jo augstāks būs Latvijas uzņēmējdarbības vides stāvokļa vērtējuma indekss, jo zemāks būs ēnu ekonomikas apjoms.

Turības biznesa indeksa konferenci atklās Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, finanšu ministrs Arvils Ašeradens un Biznesa augstskolas Turība īpašnieks, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.

Turības biznesa indekss ir indikators, kas raksturo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem. Pētījums veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par uzņēmējdarbības vidi ietekmējošiem faktoriem. Pētījumu jau piekto gadu veic Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS .

Konferencē finanšu ministrs Arvils Ašeradens uzrunās klātesošos par finanšu izaicinājumiem un iespējām 2023.gadā, bet Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda iepazīstinās ar valdības rīcības plānu uzņēmējdarbības vides atbalstam un attīstībai, savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Kārlis Strautiņš izklāstīs redzējumu par to, kādi ir izglītības sistēmas izaicinājumi un risinājumi attiecībā uz kvalificēta un izglītota darbaspēka trūkumu Latvijā.

Ar jaunāko Turības biznesa indeksu 2023 - pētījuma norisi, rezultātiem, secinājumiem, ietekmējošiem faktoriem - iepazīstinās SKDS direktors Arnis Kaktiņš un Biznesa augstskolas Turība eksperti – Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe un Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.

Konferences laikā notiks divas ekspertu paneļdiskusijas. Pirmajā paneļdiskusija būs veltīta finansējuma pieejamībai krīzes periodā uzņēmējdarbībā, un tajā piedalīsies Latvijas darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, bijušais Ministru prezidents Vilis Krištopans, Korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” partneris un padomes loceklis Ģirts Rungainis , Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis.

Savukārt otrā paneļdiskusija būs veltīta tēmai “Ekonomiskā izaugsme un investīciju piesaiste pārmaiņu laikā”, kurā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Ekonomistu apvienības valdes loceklis Māris Avotiņš, Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektore Linda Helmane, AS Balticovo valdes loceklis Toms Auškāps, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs

Turības biznesa indeksa konference notiks klātienē augstskolas konferenču zālē, Rīgā, Gaudu ielā 68, kā arī tiks translēta tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

konferences programma

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!