Jaunumi

12.05.2024

Turība vērtē un pasniedz balvas Latvijas labākajiem skolēnu mācību uzņēmumiem

No 29. – 30. aprīlim norisinājās “Jauno uzņēmēju dienas 2024” jeb “GEN-E Latvia” skolēnu mācību uzņēmumu fināls, kur tika noskaidroti Latvijas labākie skolēnu mācību uzņēmumi (SMU), un sveikti labākie uzņēmējdarbības izglītības pedagogi. Arī šogad Biznesa augstskola Turība piedalījās skolēnu mācību uzņēmuma vērtēšanā un apbalvošanā.

Šajā pasākumā Turību pārstāvēja augstskolas rektore un profesore Zane Driņķe, kurai bija gods vērtēt jaunos uzņēmējus, kā arī pasniegt simpātiju balvas vidusskolas un pamatskolas grupās, dāvanas “Gada uzņēmējdarbības skolotājs” nominantiem un pārsteiguma balvas šī gada uzvarētājiem.

Tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas labāko mācību uzņēmumu konkursā “GEN-E Europe” Itālijā, pārsteiguma balvu un budžeta vietu no Biznesa augstskolas Turība šogad izcīnīja SMU “Fortfull Group” no Ogres tehnikuma. Skolēni radījuši sociāli atbildīgu produktu - inovatīvu rokas pulksteni, kas paredzēts vājredzīgajiem un cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Savukārt pamatskolu grupā 1. vietu šogad ieguva skolēni no Jelgavas 4. vidusskolas. Uzņēmums “Hushroom” radījuši akustiskos paneļus no sēņu micēlija.

Vidusskolas grupā simpātiju balvu un budžeta vietu Turībā ieguva SMU no Jelgavas Valsts ģimnāzijas ar nosaukumu “Dowy”. Uzņēmums ražo automātiskās kaķu un suņu barotavas, kas atvieglo saimnieku dzīvi, automatizējot dzīvnieku barošanu, veidojot dzīvniekiem īpašu diētu. Turpretī pamatskolas grupā šo balvu saņēma uzņēmums “Rako” no Liepājas Centra pamatskolas, kas izgatavo no koka dažādas sadzīviskas lietas, kā arī piedāvā pašu vāktas zāļu tējas.

Jāpiemin, ka “Gada jaunais uzņēmējs” balvu no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras ieguva Kristaps Rūdolfs Krauklis, kurš izveidojis savu uzņēmumu SIA “ATS Global”. Viņa izveidotā digitālā reklāmas aģentūra “Ads That Scale” palīdz uzņēmumiem īsā laikā būtiski uzlabot savus pārdošanas rādītājus. “Ads That Scale” gada laikā sasniegusi 600 000 EUR apgrozījumu un strādājusi ar 75% peļņu.

Pasākums ir īpašs arī ar to, ka tika sumināti labākie uzņēmējdarbības izglītības pedagogi. Nominācijā “Gada uzņēmējdarbības skolotājs” šogad tika sumināta Renāte Supe no Ulbrokas vidusskolas.

Biznesa augstskolas Turība mācībspēki un eksperti arī turpmāk iesaistīsies Junior Achievement Latvia aktivitātēs un programmās, dalīsies ar savām zināšanām un pieredzi, lai veidotu jauniešu izpratni par uzņēmējdarbības jomu, biznesa domāšanu un nepieciešamajām prasmēm.

“Jauno uzņēmēju dienas 2024” jeb “GEN-E Latvija” organizē Junior Achievement Latvia (JA Latvia) kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!