Jaunumi

29.09.2022

Turība veiksmīgi turpina sadarbību ar IT “milzi” Accenture

Biznesa augstskola Turība arī šajā studiju gadā turpina veiksmīgo sadarbību ar vienu no lielākajām datorpakalpojumu un programmatūras izstrādes kompānijām Accenture Latvijas filiāli, kas paredz augstskolas studiju prakšu, studiju darbu un studiju kursu docēšanu.

Pateicoties uzņēmuma atbalstam, augstskolā pirms četriem gadiem tika izveidots jauns studiju virziens – Informāciju tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne. Šobrīd IT virziens sekmīgi turpina attīstības ceļu, realizējot divas studiju programmas un divas formas angļu valodā.

"Ir acīmredzami, ka tehnoloģijas ir nākotne un industriālie partneri stiprina pārliecību par nākotni," uzsver Biznesa augstskolas Turība IT virziena vadītājs Jānis Pekša.

Biznesa augstskola Turība ar Accenture Latvijas filiāli sadarbojas jau piecus gadus, kopš 2017.gada. Accenture ir viena no lielākajām datorpakalpojumu un programmatūras izstrādes kompānijām pasaulē, kuras filiāles atrodas 56 valstīs, tostarp, Latvijā.

Accenture atbalsta pētniecības un mācību vides attīstību, kā arī piešķir stipendijas un vecina IT nozares attīstību dažādas Latvijas augstskolās. Biznesa augstskolas Turība sadarbība ar Accenture paredz studiju prakšu vietu nodrošināšanu, kā arī studiju darbu un studiju kursu docēšanu.

“IT nozares sadarbība ar ekosistēmu, tajā skaitā akadēmisko sektoru ir ļoti nozīmīga, jo tikai sadarbojoties ir iespējams panākt IT speciālistu skaita pieaugumu Latvijā. Augstskolas ieliek labus pamatus datorzinātnē, savukārt nozares uzņēmumi topošajiem IT speciālistiem nodrošina prakses vietas, sniedz atbalstu studiju darbu izstrādē, kā arī palīdz nodrošināt efektīvu mācību procesu un augstāku apgūstamo zināšanu kvalitāti, sniedzot ieskatu jaunākajās tehnoloģijās. Accenture novērtē līdzšinējo sadarbību ar Biznesa augstskolu Turība, un ir gandarīta turpināt partnerību arī turpmāk,” norāda Accenture Talantu studijas vadītāja Baltijā Zanda Arnava.

Turības IT programma sagatavo speciālistus, kuri spēj demonstrēt sistemātisku domāšanu, pildot dažādas lomas un ievērojot IT programmēšanas profesijas standartu un profesionālo ētiku. Programma sagatavo studējošos, lai viņi varētu veidot programmatūras izstrādes pamatprincipus, kas balstīti uz eksperimentu veikšanu, kā arī apgūt datorsistēmu arhitektūru, sistēmu analīzi un datu bāzu pamattehnoloģijās.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!