Jaunumi

15.01.2020

Turība tradicionāli ierindojas starp TOP 3 uzņēmēju atzītākajām augstskolām biznesa izglītības jomā

Pētījumu centra SKDS veiktais pētījums, kurā Latvijas uzņēmēji no dažādām nozarēm tika lūgti nosaukt atzītākās augstskolas biznesa izglītības jomā, liecina, ka jau piekto gadu tradicionāli TOP 3 ir ierindojusies Biznesa augstskola Turība.

Analizējot datus nozaru griezumā, pētījums liecina, ka ražošanas, tirdzniecības, būvniecības un pakalpojumu nozaru uzņēmēji Turību stabili ierindo pirmajā trijniekā. Pētot sīkāk, profesionālās, zinātniskās un arī tehnisko pakalpojumu nozares uzņēmēji Turību nosauc kā atzītāko augstskolu. Kopumā no 22 augstskolām topa trijniekā ierindojušās arī Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte.

“Ja pētām, kā pēdējo gadu laikā ir mainījies uzņēmumu vadītāju viedoklis par Biznesa augstskolu Turība, atklājas, ka šajā periodā novērtējums ir ievērojami uzlabojies. Ja 2015.gadā tikai apmēram katrs piektais no uzņēmumu vadītājiem starp atzītākajām biznesa augstskolām ierindoja Turību, tad pagājušā gada nogalē tas bija jau gandrīz katrs trešais. Savukārt, salīdzinot ar 2018. gada rezultātiem, Biznesa augstskolas Turības reputācija uzņēmumu vadītāju acīs 2019.gada laikā ir krietni uzlabojusies.”, stāsta pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Pētījumā, kurā piedalījās 565 respondenti, tika aptaujāti ražošanas, būvniecības, tirdzniecības un pakalpojumu nozares uzņēmumi no Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes. Pētījumā ietvertie uzņēmumi pārstāvēja arī četras grupas pēc darbinieku skaita: 1-9 darbinieki, 10-49 darbinieki, 50-249 darbinieki un 250 un vairāk darbinieki. Uzņēmēju intervēšana tika veikta telefoniski un interneta vidē laika posmā no 2019. gada 22. novembra līdz 2019. gada 16. decembrim. Kopumā šāda aptauja kopš 2015. gada tiek veikta ik gadu.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!