Jaunumi

25.08.2021

Turībā prezentē Latvijas tūrisma nozarei veltītu grāmatu „Tūrisms Latvijā cauri gadsimtiem”

Biznesa augstskolā Turība šodien pulcējās tūrisma sfēras pārstāvji, lai piedalītos nozarei veltītās grāmatas „Tūrisms Latvijā cauri gadsimtiem” atklāšanā.

Grāmatā ir apvienotas vairāku autoru – tūrisma nozares profesionāļu un mācībspēku rakstītās nodaļas, kurās atspoguļota Latvijas tūrisma vēsture un kopumā – attīstības process, kas paver iespēju visiem interesentiem ceļot laikā, iepazīstot no jauna Latviju caur tūrisma šķautni.

Biznesa augstskolas Turība Tūrisma un viesmīlības katedras vadītāja Maija Rozīte norāda, ka šādas grāmatas nepieciešamība bijusi jau sen. Latvijā šī ir pirmā grāmata, kurā ir apkopots tik plašs informācijas apjoms par tūrismu. Ideja radās vairāku Latvijas augstskolu pasniedzējiem un nozares profesionāļiem apvienojoties un veltot grāmatu 90 gada dienai kopš Latvija ir iestājusies Starptautiskajā tūrisma savienībā.

Grāmatas autori ir cilvēki, kuri ir daudz strādājuši, lai koptu un attīstītu Latvijas tūrismu. Arī, lai nosargātu nozari dažādos Latvijas laikos. Šīs ir liecības un vēstures pēdas, kuras sniedz iespēju kopumā izprast tūrisma kultūru. Grāmatā ir pieminēts arī mūsdienu Neatkarīgās Latvijas tūrisms ar dokumentiem un šī brīža aktuālākā tēma – pandēmija, kas tieši skar visu tūrisma nozari.

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne Agita Doniņa norāda, ka tūrisma jomā Latvijā strādā augstas klases profesionāļi un atzīst, ka būtiska loma ir tieši apgūtajai izglītībai, kas veido zināšanu pamatu un sniedz iespēju darbu attiecīgajā jomā paveikt augstā līmenī.

Autoru komandā strādāja – Maija Rozīte, Daina Vinklere, Ēriks Lingebērziņš, Andris Klepers, Ilze Medne, Līga Kondrāte, Aija van der Steina, Artis Gustovskis Juris Smaļinskis, Kristīne Bērziņa, Agita Līviņa, Normunds Smaļinskis, Dace Kaufmane un Aira Andriksone.

Grāmata tapusi ar LIAA finansiālu atbalstu.

Skatīt grāmatu

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!