Jaunumi

15.11.2022

Turība pilnveidos studējošo digitālās kompetences

Informācijas tehnoloģiju izmantošanas kompetence strauji kļūst par nepieciešamību visās nozarēs un profesijās. Lai kāpinātu savu absolventu konkurētspēju darba tirgū un pienesumu uzņēmumos, kuros viņi strādā, Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte) un vēl sešiem partneriem līdz 2023. gada beigām īstenos apjomīgu projektu studējošo digitālo kompetenču stiprināšanai.

Projekta “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005) mērķis ir stiprināt digitālo kapacitāti un ieviest digitālās iniciatīvas Latvijas augstskolās, integrējot tehnoloģiskos risinājumus studiju kursu saturā un procesā. Projektā ir iesaistītas sešas Latvijas augstākās izglītības iestādes, kurās tiks īstenots projekta aktivitātes, un divi komersanti. Vadošais partneris ir LBTU, kas apvienojusi parējos septiņus partnerus: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Daugavpils Universitāti, Latvijas Universitāti, Ventspils Augstskolu, Biznesa augstskolu Turība, SIA “WeAreDots” un SIA “Baltijas Datoru akadēmija”. Vairākās projekta aktivitātēs ir iesaistīta arī LBTU aģentūra “Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Malnavas koledža”.

“Digitālo risinājumu apguve universitātēs ir kritiski nepieciešams process ne tikai topošajiem speciālistiem datorvadībā un programmēšanā, bet arī visās mūsu īstenotajās biozinātņu, inženierzinātņu un sociālo zinātņu studiju programmās. Digitāli prasmīgam ir jābūt gan agronomam un mežsaimniekam, gan ekonomistam un uzņēmējam, veterinārārstam un ainavu arhitektam. Līdz ar to turpmākā gada laikā būtiski pilnveidosim studiju saturu un iekļausim tajā padziļinātu informācijas tehnoloģiju apguvi, specifiski pielāgojot to katra studiju virziena vajadzībām,” stāsta LBTU rektore Irina Pilvere.

Iepriekšējos gados projektā iesaistītās augstskolas ieguldījušas nozīmīgus resursus, lai paaugstinātu mācībspēku kvalifikāciju, pilnveidotu studiju programmu saturu atbilstoši darba tirgus vajadzībām un izveidotu skaidru sistēmu studiju kvalitātes novērtēšanai.

Jaunā digitalizācijas projekta ietvaros visas aktivitātes vērstas uz studējošajiem un viņu digitālo kompetenču pilnveidi. Papildus tiks stiprināta partneru kapacitāte mākslīgā intelekta un mašīnmācīšanās jomā, izstrādāta un ieviesta vienota digitālo kompetenču vērtēšanas sistēma, kā arī izveidots vienots digitāls risinājums pārbaudījumu procesa nodrošināšanai. Šī projekta ietvaros Biznesa augstskola Turība kopā ar partneriem piedalīsies vairāku kopīgu kursu izstrādē, kā arī veidos digitālos kursus e-studiju videi. Tiks izstrādāti tādi kursi kā “Digitālais mārketings”, “Mākslīgais intelekts un datu zinātne biznesa vadībā” un “Lietotāja saskarne un pieredze”, kas studentiem būs pieejami jau no 2023.gada rudens.

Eiropas Sociālā fonda projektam “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005) piesaistīts REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Projekta kopējas izmaksas ir 2 052 269,47 EUR. Tā īstenošana uzsākta 2022. gada 1. novembrī un noslēgsies 2023. gada 31. decembrī.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!