Jaunumi

27.06.2023

Turībā norisinās otrā medijpratības vasaras skola “Domā! Lieto! Zini!”

No 26.jūnija līdz 3. jūlijam norisinās otrā medijpratības vasaras skola “Domā! Lieto! Zini!”, kurā tiks apskatīti dažādi ar medijpratību un žurnālistiku saistīti temati, lai veidotu studentiem kopēju apziņu par informācijas un satura nozīmi digitālajā telpā.

Vasaras skolas ietvaros studenti tiksies ar pētniekiem, žurnālistiem un komunikācijas speciālistiem, kuri sniegs savu ieskatu mediju vidē un dalīsies ar pieredzi. Vasaras skolā studenti iegūs iemaņas, kas ir vērtīgas, lietojot digitālo saturu, iepazīsies ne tikai ar medijpratību un kāpēc tā ir tik svarīga digitālā satura laikmetā, bet dos ieskatu arī kritiskajā domāšanā, komunikācijā un etiķetē, tiešsaistes komunikācijas drošībā, digitālajā kultūrā, moderno mediju lietotprasmē utt. Būs iespēja kopīgi veidot medijpratības video un audio saturu, kā arī filmēt radošus video par šo tēmu.

Vasaras skolas pirmajā dienā dalībnieki pavadīja sadraudzības aktivitātes un tika sadalīti komandās, lai kopīgi izzinātu dažādus medijpratības aspektus. Toties nākamajā dienā, 27.jūnijā, studenti tiksies ar IREX medijpratības Baltijā pārstāvi Sabīni Bērziņu un kopīgi apskatīs sagatavoto medijpratības tiešsaistes kursu Veryverified, kuru pabeidzot ikviens var kļūt par medijpratības treneri. Tālāk dienas plānā notiks vadošās digitālās vides pētnieces Baltijas valstīs Nikas Aleksejevas vieslekcija par spēles noteikumiem informatīvajā telpā, savukārt medijpratības eksperte Klinta Ločmele stāstīs par mākslīgo intelektu, tā ietekmi uz cilvēku medijpratību un riskiem, kas ar to saistās.

Trešajā dienā studenti iepazīs žurnālistiku un izzinās dažādas nianses, kuras palīdzēs atšķirt viltus ziņas no patiesa un kvalitatīva mediju satura. Ar žurnālistikas specifiku un informācijas plūsmu mediju vidē iepazīstinās žurnālists Ansis Bogustovs, bet par viltus ziņām un dezinformāciju pastāstīs Eiropas parlamenta preses sekretārs Jānis Krastiņš.

Ceturtās dienas ietvaros, 29. jūnijā, Biznesa augstskolas Turība lektori - Jolanta Derkevica- Pilskunga un Jānis Pekša - studentus iepazīstinās ar aktualitātēm digitālajā komunikācijā un digitālajā vidē, kas saistīta ar mākslīgā intelekta straujo attīstību un tā plašo pielietojumu. Mākslīgais intelekts ir kļuvis ļoti populārs starp lietotājiem visā pasaulē, jo spēj pāris minušu laikā risināt sarežģītus uzdevumus un pat radīt saturu no jauna, tādēļ ir jāprot izmantot to pareizi un atšķirt saturu, ko radījis dators un ko radījis cilvēks.

Pēc intensīvas mācību nedēļas vasaras skolas piektajā dienā studenti dosies mācību ekskursijā uz Valmieru, kur viesosies Vidzemes televīzijā un tālāk Valmieras novada pašvaldībā, kurā noskaidros profesionālās žurnālistikas lomu sabiedriskās domas veidošanā. Vasaras skolas noslēdzošajā dienā studentiem būs sagatavota medijpratības izlaušanās spēle, pēc kuras sekos pārbaudes darbs par vasaras skolā apskatītajām tēmām un saturu. Tie, kuri būs nokārtojuši pārbaudes darbu sekmīgi, saņems sertifikātu ar 3 ECTS medijpratības studiju kursā.

Medijpratības projekts Biznesa augstskolā Turībā notiek Baltijas medijpratības programmas ietvaros, kas ir ASV valsts departamenta programma, ko administrē globālā attīstības un izglītības organizācija IREX. Pirmās vasaras skolas dienas ietvaros studenti tikās ar IREX Baltijas Medijpratības programmas pārstāvi - Sabīni Bērziņu, kura sīkāk pastāstīja par programmas mērķiem, iespējām un medijpratības nozīmi mūsdienu mediju vidē, kā arī stāstīja par jauno digitālo rīku Veryverified.eu, kas palīdz trenēt un celt medijpratības zināšanas ikvienam.

Dalība vasaras skolā studentiem bija bez maksas un tika nodrošināts arī transports uz mācību vizītēm, kā arī nodrošināta ēdināšana visa projekta ietvaros.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!