Jaunumi

18.09.2020

Turībā norisinājās diskusija par augstākās izglītības sistēmu

Šobrīd augstākās izglītības sistēma vērtējama uz 7 no 10 ballēm. Piespiedu kārtā notikusī pāreja uz attālinātajām studijām pagājušajā studiju gadā bijusi veiksmīga, tomēr šis studiju gads parāda, ka jāmeklē ilgtermiņa risinājumi, jāsekmē digitalizācija studiju procesā un jāmotivē mācībspēki, secināts 17. septembrī notikušajā Biznesa augstskolas Turība rīkotajā diskusijā „Augstākās izglītības nākotne un attīstības perspektīvas Latvijā”.

Eksperti bija vienisprātis, ka nākotnes izglītība būs citādāka un daudz atvērtāka, prognozējot pat situāciju, kad students nav piesaistīts vienai augstākās izglītības iestādei, bet savu izglītību var “salikt” no dažādiem studiju kursiem vairākās augstskolās. Tika minēts, ka lielāks uzsvars tiks likts uz mūžizglītību.

Ventspils Augstskolas Studējošo padomes pārstāvis Raitis Didrihsons, kurš šajā diskusijā pārstāvēja studentu viedokli, norādīja, ka “augstākā izglītība būs, ja būs studenti, kas veidos šo sistēmas kopumu.”

Diskusijā piedalījās un ar eksperta viedokli dalījās Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš, Ventspils Augstskolas Studējošo padomes pārstāvis Raitis Didrihsons, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore vietniece Diāna Laipniece, Latvijas Universitātes docente Daiga Kalniņa, Rīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis, kā arī Biznesa augstskolas Turība Studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors, Augstākās izglītības eksporta apvienības pārstāvis Imants Bergs un Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietnieks digitalizācijā Jans Šlihte.

​​Pasākums tika rīkots Eiropas Sociālā fonda projekta „Pārvaldības uzlabošana Biznesa augstskolā Turība” (projekta nr.8.2.3.0/18/A/007) ietvaros.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!