Jaunumi

08.06.2023

Turība kopā ar Mārupes pamatskolu īstenojusi Latvijā unikālu izglītības projektu uzņēmējdarbības nozarē

Lai veicinātu uzņēmējdarbības izglītību jauniešu vidū, Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar Mārupes pamatskolu ir īstenojusi Latvijā unikālu, pirmo izglītojošo projektu - nodarbību ciklu, kura ietvaros 5.-9. klases skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem uzņēmējdarbības pamatiem un prasmēm, kas noderēs tālākai karjeras un personības pilnveidei. Šāda izglītojošā projekta īstenošanā augstskola ir atvērta sadarbībai arī ar citām skolām.

Pilotprojekta ietvaros 2022./2023. mācību gadu ietvaros skolēniem bija iespēja noklausīties sešus Biznesa augstskolas Turība pasniedzēju iedvesmojošos stāstus un gūt ieskatu uzņēmējdarbības vidē.

Ar skolēniem tikās Turības pasniedzēji, dažādu nozares profesionāļi un uzņēmēji - Kaspars Bernāns, Zane Driņķe, Anna Medne, Jana Bunkus, Edvīns Evarts, Jolanta Brilte un Silva Jeromanova-Maura, kuri skolēniem stāstīja vienkāršā un atraktīvā veidā tādus jautājumus kā, piemēram, kā uzsākt savu uzņēmējdarbību, kas ir sociāli atbildīga rīcība, kā plānot budžetu, kādi ir elektroniskā paraksta rīki, kā darbojas pašvaldība, Kā Latvija sadarbojas ar kaimiņvalstīm un kā uzlabot savas uzstāšanās prasmes.

Šī projekta iniciatore bija Turības jaunuievēlētā rektore, Uzņēmējdarbības vadības dekāne Zane Driņķe, kas uzsver: “Biznesa pamatus ir noteikti jāmāca jau no pirmās klases, piemēram, kas ir nauda un atbildība, kas ir valsts un nodokļi, kā arī par to, kā uzsākt uzņēmējdarbību. Ciemojoties pie Mārupes skolēniem, biju pārsteigta, cik ļoti šiem jauniem cilvēkiem deg acis un ir interese klausīties padomos un uzdot jautājumus. Noteikti turpināsim šo projektu arī citās skolās, tādējādi palīdzot skolēniem sākt veidot izpratni par karjeras iespējām un savu sapņu realizāciju.

Šo izglītības sadarbības projekta no augstskolas puses vadīja Turības absolvents, pasniedzējs, SIA “HAVAS Latvija” pasažieru apkalpošanas departamenta vadītāja un šī uzņēmuma radio vadītājs Kaspars Bernāns. ”Manuprāt, tas ir lielisks un jauns rīks, kas nav tik plaši izmantots, un paver iespēju augstākai izglītībai ienākt jau pamatskolā, strādāt un runāt ar bērniem, kuri ir gan mūsu valsts nākotne, gan arī potenciālie studenti Latvijas augstskolās. Uzskatu, ka šādi pilotprojekti ir vajadzīgi, jo ieliek arī pašus pasniedzējus netradicionālā vidē, kas arī viņiem sniedz pieredzi un jaunas atklāsmes, tādējādi notiek šī zināšanu un pieredzes apmaiņa starp skolēniem un pasniedzējiem,‘’ norāda Kaspars Bernāns.

Mārupes pamatskolas vīzija ir virzīties uz uzņēmējdarbības principu un pamatzināšanu integrāciju jau skolēnu mācību procesā, tādēļ arī Biznesa augstskola Turība ir pagodināta iesaistīties šādā projektā un dalīties ar zināšanām un pieredzi, lai veidotu nākamo uzņēmēju paaudzi.
Mārupes pamatskolas direktors Kristaps Purviņš atzīst: “Skolēni no šī projekta ieguva ieskatu reālajā dzīvē, jo, ja skatāmies to kontekstā ar mācību saturu, tad saprotam, kur tas strādā un nestrādā reālajā dzīvē. Skolotājiem bieži vien pietrūkst šī pieredze no iekšpuses, kas norāda, ka nepieciešams gan teorētiķis, gan praktiķis, lai veidotu kopējo izpratni un labāk sagatavotu jauniešus dzīvei.”

Kā informē projekta vadītājs K.Bernāns, Biznesa augstskola Turība un Mārupes pamatskola iezīmējusi konkrētu plānu par sadarbību uz 2023./2024. mācību gadu, kas paredz katrai klasei (sākot no 5. līdz 9.klasei) savu konkrētu tēmu par uzņēmējdarbību un katrai klasei paredzētas 2-3 tikšanās reizes ar augstskolas pasniedzējiem, dažādu nozares profesionāļiem. Sadarbojoties ar Mārupes pamatskolas vadību, pašlaik notiek darbs pie konkrētā satura izveides, lai labāk identificētu, kura tēma būtu vislabāk piemērota katrai klašu grupai.

Augstskolas vīzija ir palielināt jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, jau integrējot to skolēnu mācību procesā, tādējādi sniedzot pievienoto vērtību standartizētajam mācību saturam ar mērķi palīdzēt Latvijas uzņēmējdarbības videi nākotnē. Skolēniem ir iespēja iesaistīties arī citos Biznesa augstskolas Turība rīkotajos uz biznesa domāšanu vērstos pasākumos kā, piemēram, Uzņēmējdarbības skola, biznesa ideju hakatons “To Be”, apmeklēt dažādas vieslekcijas un izglītojošus pasākumus.

Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Turības priekšrocība ir tās kvalitatīvais un aktuālais studiju satura piedāvājums, kas orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu, apvienojot studijās uzņēmējdarbības aspektus ar lietišķo zinātni.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!