Jaunumi

05.06.2023

Turība komunikācijas programmu papildina ar mākslīgā intelekta jēgpilnu apguvi

Sekojot IT un komunikācijas nozaru tendencēm un aktualitātēm, Biznesa augstskola Turība izveidojusi īpašu studiju kursu “Mākslīgais intelekts”, lai sniegtu topošajiem komunikācijas speciālistiem nepieciešamās zināšanas un prasmes par mākslīgo intelektu un tā potenciāla efektīvu, jēgpilnu lietošanu dažādu procesu optimizācijai.

“Mākslīgais intelekts spēs atvieglot dažādus procesus, kuru rezultātā ietaupīsies laiks, taču šis intelekts ir jāmāk lietot un pārvaldīt, kā arī cilvēka iesaiste vienmēr būs vajadzīga. Šī mācību kursa izveide ir izcils pierādījums tam, ka Turība pilnveido mācību saturu, sekojot līdzi jaunākajām tendencēm un izmaiņām pasaulē,” uzsver Turības Komunikācijas virziena vadītāja, bakalaura studiju programmas “Sabiedriskās attiecības” direktore Jana Bunkus, piebilstot, ka arī augstskolām ir jāspēj pielāgoties šīm izmaiņām, lai piedāvātu darba tirgum nepieciešamās zināšanas un paaugstinātu cilvēka konkurētspēju.

Ņemot vērā pasaules straujo attīstību tieši komunikācijas jomā, sabiedriskās attiecības ir viena no visātrāk augošajām nozarēm. Tāpēc laikā, kad strauji pieaudzis komunikācijas līmenis un ātrums virtuālajā telpā, ir būtiski apgūt modernas un mūsdienām atbilstošas zināšanas ne tikai sabiedriskajās attiecībās, bet arī digitālajā vidē. Šajā nozarē nepieciešamas labas iemaņas darbā ar cilvēkiem, rakstīšanas prasmes, ātra reakcija un plašs redzesloks, tādēļ tieši mākslīgais intelekts spēs atvieglot dažādu procesu izpildi un ietaupīs laiku, ja speciālisti to spēs pareizi pielietot.
Biznesa augstskola Turība nepārtraukti pilnveido esošo studiju programmu saturu, kā arī, piesaistot vietējos un starptautiskos mācībspēkus, ekspertus, tostarp, pašas augstskolas doktorantūras absolventus, piedāvā jaunas studiju programmas atbilstoši aktuālajam darba tirgus pieprasījumam un nepieciešamajām prasmēm.

Pilnveidojot studiju saturu, jaunajā 2023./2024. mācību gadā Turība piedāvās maģistra programmu “Stratēģiskā komunikācijas vadība” studēt arī angļu valodā, kas tapusi, iesaistot dažādu komunikācijas nozares profesionāļus, un īpaši veidota atbilstoši mūsdienu stratēģiskās komunikācijas principiem un digitālās komunikācijas tendencēm. Šīs programmas ietvaros tiks ietverta arī jauna specializācija - “Digitālā un multimediju komunikācija”, kurā iekļauti tādi studiju kursi kā “Komunikācijas stratēģiskā vadība multimediju vidē”, “Digitālā komunikācija un sociālo mediju mārketings”, “Grafiskais dizains un vizualizācija”, “Komunikācijas psiholoģija”.

“Šis ir gandrīz ideāls izglītības komplekts tiem komunikācijas speciālistiem un profesionāļiem, kuri vēlas angļu valodā apgūt vai nostiprināt zināšanas stratēģiskās komunikācijas jomā. Šodien neviens solis komunikācijā nav iedomājams bez pārdomātas, jēgpilnas un mērķtiecīgas pieejas, redzējuma īstermiņā un ilgtermiņā, jo uzņēmumu stabilas reputācijas un zīmola vērtības veidošanas aspekti ir kļuvuši svarīgāki kā jebkad. Dzīvojam digitālā laikmetā un komunikācijas profesionāļa zināšanas vairs nav tikai stāsts par sabiedrisko attiecību vai starptautiskās komunikācijas profesionālu vadību, bet arī par multimediju lietošanu – tieši tāpēc arī jaunā specializācija,” atzīst Jana Bunkus.
Savukārt bakalaura programmā “Sabiedriskās attiecībās” tiek īstenota jauna specializācija “Digitālā komunikācija” ar tādiem kursiem, kā piemēram, influenceru mārketings, digitālās komunikācijas satura veidošana, digitālās komunikācijas kampaņas, digitālās komunikācijas psiholoģija un multimediji.

Studiju programmas mācību spēku veido talantīgi un harizmātiski komunikācijas speciālisti, kuri vairums ir sava aroda profesionāļi un praktizē savas zināšanas Latvijā vadošajos komunikācijas uzņēmumos.

Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola, kas ietver biznesa domāšanu visos studiju virzienos. Studiju process tiek veidots tā, lai students maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu. Turības priekšrocība ir tās kvalitatīvais un aktuālais studiju satura piedāvājums, kas orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu, apvienojot studijās uzņēmējdarbības aspektus ar lietišķo zinātni.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!