Jaunumi

14.09.2022

Turībā ir vienīgais āra kriketa laukums Latvijā

Krikets Latvijā ir mazāk zināms sporta veids, taču Biznesa augstskolas Turība ārvalstu studenti ir aktīvi kriketa piekritēji un ar savu iniciatīvu, gribas spēku un degsmi pret šo sporta veidu ar augstskolas atbalstu ir izveidojuši Turības kriketa komandu, kā arī vienīgo āra kriketa laukumu Latvijā.

Turībā izbūvēts pagaidām vienīgais āra kriketa laukums Latvijā, un katru nedēļas nogali tur treniņos vai sacensībās var redzēt aktīvu rosību un kuplu skaitu jauniešu.

Tieši Indijas un Šrilankas studentu iniciatīva un aktivitāte palīdzēja realizēt ideju par kriketa laukuma izveidi. Pirms laukuma izveides un inventāra iegādes studenti izmantoja savu personīgo inventāru, ko bija atveduši no mājām, un spēles notika pļavā vai stāvlaukumā, savā starpā aktīvi pavadot savu brīvo laiku.

Izrādot interesi un palielinot paziņu loku arī citās augstskolās, tika nodibināta Latvijas kriketa federācija, un ārvalstu studentu vidū tika izveidotas četras kriketa komandas – Turiba criket club , ISMA, Riga Criket Club un RTU.
Kriketa treniņus Turības kriketa komanda uzsāk jau marta beigās, lai būtu gatavi sezonai, kura norisinās no maija sākuma līdz septembra vidum. Šajā sezonā norisinājās četri turnīri un paralēli tam tika izspēlētas Kriketa federācijas nozīmētās grupas spēles savā starpā. Turības komanda šo sezonu noslēgusi kā līdere, izcīnot pirmās vietas visos četros turnīros un nospēlējot ar perfektu 12-0 bilanci kriketa federācijas grupu tabulā.

Turības kriketa komandas spēlētājs un Erasmus koordinators Yash Jaiswal piebilst : “Šo sezonu esam nospēlējuši bez neviena zaudējuma, un priecājos, ka pieci no Turības komandas spēlētājiem tika izvēlēti pārstāvēt Latviju Baltijas kausa izspēles turnīrā. Indiešiem un pakistāņiem šis sports ir ļoti tuvs, un tas ir svarīgs aspekts un piesaistes punkts, šo valstu pārstāvjiem izvēloties studijas Latvijā, jo tie vēlas piedalīties un attīstīt šī sporta kultūru Latvijā. Esam pateicīgi Turībai par piešķirto finansējumu inventāram un laukuma izveidi, kas dod iespēju ārvalstu studentiem nodarboties ar sporta veidu, kas nav tipiski tradicionāls latviešiem.”

Biznesa augstskola Turība atbalsta aktīvu dzīvesveidu un studentu interesi saistīt savu brīvo laiku ar dažādām sportiskām aktivitātēm, kā arī iniciatīvu pārstāvēt augstskolu dažādās starptautiskās sacensībās.

Aicinām visus studentus, kuriem interesē krikets pievienoties Turiba criket club, rakstot e-pastu komandas kapteinim: Yash Jaiswal e-pasts: yashwant.jaiswal@turiba.lv

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!