Jaunumi

05.07.2022

Turība ir viena no piecām augstskolām, kuru studenti nokārtojuši trešo valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu

Biznesa augstskola Turība ir viena no piecām augstskolām, kuru studenti ir nokārtojuši valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu vasaras sesijā.

Eksāmenā tika pārbaudītas studējošo zināšanas piecās jomās: krimināltiesībās un kriminālprocesa tiesību jomā, civiltiesību, civilprocesa un komerctiesību jomā, konstitucionālo tiesību, administratīvo tiesību un administratīvā procesa tiesību jomā, starptautisko un Eiropas Savienības tiesību jomā un tiesību teorijas, tiesību filozofijas un Latvijas tiesību vēstures jomā.

Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas priekšsēdētāja, Eiropas Savienības Tiesas ģenerāladvokāte Laila Medina: "Vienotā jurista eksāmena rezultāti ir juridiskās izglītības kvalitātes atspoguļojums. Tas uzliek par pienākumu gan augstskolām, gan studentiem, gan eksāmena komisijai rūpīgi izvērtēt sasniegto un trūkstošo zināšanu kvalitātes paaugstināšanai. Likuma varai kā demokrātiskas valsts stūrakmenim ir nepieciešami augsti kvalificēti juristi neatkarīgi no jomas, kurā jaunie juristi strādās. Apsveicu 37 studentus, kas drīz pievienosies juristu saimei un novēlu sekmes likuma varas sardzē!"

Trešo Valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu vasaras sesijā kopumā nokārtojuši 37 studenti no piecām augstskolām.
Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena ieviešanas mērķis ir ilgtermiņā paaugstināt juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā. Nākamais kvalifikācijas eksāmens norisināsies 2022./2023. akadēmiskā gada ziemas sesijā.

Pirmo valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu 2020./2021. akadēmiskā gada vasaras sesijā sekmīgi nokārtoja 37% studējošo, otro eksāmenu 2021./2022. akadēmiskā gada ziemas sesijā nokārtoja 38% no studējošajiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!