Jaunumi

21.02.2024

Turība ir viena no sešām augstskolām, kas veiksmīgi sagatavojusi studentus valsts vienotajam juristu kvalifikācijas eksāmenam

Sesto valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu ziemas sesijā sekmīgi nokārtojuši kopumā 39 studenti. Eksāmenu kārtoja 125 studenti no sešām augstskolām: Baltijas Starptautiskās akadēmijas; Biznesa augstskolas "Turība"; Daugavpils Universitātes; Latvijas Universitātes; Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas; Rīgas Stradiņa universitātes.

Kā liecina eksāmena rezultāti, ziemas sesijā to nokārtojis 31% no studējošajiem, kuri kārtoja eksāmenu.

44 studenti nav nokārtojuši eksāmenu tikai vienā vai divās tiesību jomās. Šiem studentiem nākamajā semestrī būs tiesības kārtot eksāmenu tikai tajās jomās, kurās iegūts nesekmīgs vērtējums. Savukārt 42 studentiem eksāmens būs jāpārkārto pilnībā. Eksāmena rezultātu studenti var apstrīdēt līdz šā gada 18. martam.

Eksāmenā tika pārbaudītas zināšanas piecās jomās: tiesību teorijas, tiesību filozofijas un Latvijas tiesību vēstures jomā; krimināltiesību un kriminālprocesa tiesību jomā; civiltiesību, civilprocesa tiesību un komerctiesību jomā; konstitucionālo tiesību, administratīvo tiesību un administratīvā procesa tiesību jomā; starptautisko un Eiropas Savienības tiesību jomā.

Nākamais kvalifikācijas eksāmens norisināsies 2024. gada vasaras sesijā.

Papildu informācija:

Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena ieviešanas mērķis ir ilgtermiņā paaugstināt juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā.

2023. gada vasarā eksāmenu kārtoja 188 studenti un to nokārtoja 69 studenti jeb 37% no studējošajiem, kas kārtoja eksāmenu. Valsts vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kopš tā ieviešanas nokārtojuši 269 studenti.

Plašāka informācija par eksāmenu atrodama Tieslietu ministrijas tīmekļvietnē.

Pārpublicēts https://lvportals.lv/

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!