Jaunumi

07.07.2023

Turība ir viena no četrām augstskolām, kas veiksmīgi sagatavojusi studentus valsts vienotajam juristu kvalifikācijas eksāmenam

Šogad tika aizvadīts piektais Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmens, kuru kopumā nokārtoja 57 studenti no četrām Latvijas augstskolām - Biznesa augstskolas Turība, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija.


Kopumā eksāmenā tika pārbaudītas zināšanas piecās jomās: konstitucionālās tiesības, administratīvās tiesības un administratīvā procesa tiesības; starptautiskās un Eiropas Savienības tiesības; tiesību teorija, tiesību filozofija un Latvijas tiesību vēsture; krimināltiesības un kriminālprocesa tiesības; civiltiesības, civilprocesa tiesības un komerctiesības.


Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena komisijas priekšsēdētāja, Eiropas Savienības Tiesas ģenerāladvokāte Laila Medina: "Valsts vienotais jurista eksāmens ir nopietns izaicinājums jurista profesionālās kvalifikācijas iegūšanai. Lai sasniegtu cerēto, tam ir rūpīgi jāgatavojas, sākot ar pirmo dienu augstskolā, jo prasme mācīties un spēja argumentēti izteikt izzināto ir jurista profesijas esence. Eksāmena komisijas vārdā apsveicu visus jaunos juristus, kas drīzumā pievienosies Latvijas juristu saimei!"


Līdzīgi kā iepriekšējos gadus Valsts vienoto jurista kvalifikācijas eksāmenu nokārto tikai maza daļa no visiem eksāmena kārtotājiem. Šogad no 188 eksāmena kārtotājiem, eksāmenu kopumā nokārtoja 57 studenti jeb 31%, kas ir mazāk par trešdaļu no visiem eksāmena kārtotājiem. Salīdzinot datus ar pagājušās vasaras rezultātiem, kurā eksāmenu nokārtoja tikai 37 studenti, ir redzams kāpums, kas liecina par juridiskās izglītības satura pilnveidi un attīstību valstī kopumā.


Valsts vienotā jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmena ieviešanas mērķis ir ilgtermiņā paaugstināt juridiskās izglītības kvalitāti Latvijā. Pirmo reizi Latvijā tiesību zinātnes studenti kārtoja vienoto jurista profesionālās kvalifikācijas eksāmenu 2021.gada jūnijā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!