Jaunumi

29.06.2022

Turība ierindojas darba devēju ieteiktāko augstskolu TOP3

Arī šogad Biznesa augstskola Turība pārliecinoši ierindojusies darba devēju ieteiktāko augstskolu TOP3, bet augstskolas īstenotā studiju programma “Uzņēmējdarbības vadība” ir atzīta par vienu no darba devēju novērtētākajām studiju programmām, liecina Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un karjeras portāla Prakse.lv veidotais darba devēju ieteiktāko skolu un studiju saraksts 2022. gadā.

Darba devēji, novērtējot Turības studiju programmas, pirmajā piecniekā ierindojuši šādas studiju programmas: “Uzņēmējdarbības vadība”, “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība”, “Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība”, “Sabiedriskās attiecības” un “Tiesību zinātne”.

„Esam gandarīti par to, ka arī šogad Biznesa augstskola Turība ir darba devēju atzītāko augstskolu pirmajā trijniekā. Mūsu devīze „Ne skolai, bet dzīvei mācāmies” noteikti ataino mūsu vērtības, un tās atspoguļojas arī darba devēju novērtējumā. Novērtējuma pamatā esošā ciešā sadarbība ar darba devējiem, kas pati par sevi nav Turības pašmērķis, bet gan ilgstoša darba rezultāts, lai dotu iespēju mūsu absolventiem iespējami droši un pārliecināti justies darba tirgū,” uzsver Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis.

Aptauja darba devēju vidū tika veikta no 14. līdz 27. jūnijam, un savu viedokli kopumā izteica 2681 Latvijas darba devējs, norādot, kurās izglītības iestādēs tie iesaka apgūt dažādas profesijas.

“Izvēle, kur mācīties, kādu profesiju izvēlēties, ir viena no nozīmīgākajām mūsu dzīvē. Tūkstošiem ģimeņu šajās nedēļās, kad tuvojas uzņemšana Latvijas augstskolās un turpinās izglītojamo piesaiste profesionālajās izglītības iestādēs, notiek ne viena vien diskusija par šo. Mēs, Latvijas Darba devēju konfederācija, uzturam šo TOPu kā vēl vienu ceļazīmi jauniešiem un viņu vecākiem. Šis nav studiju programmu un izglītības iestāžu kvalitātes analītisks izvērtējums pēc noteiktas metodoloģijas. Tas ir novērtējums no darba devēja skatupunkta, par ko 2681 darba devējs ir nobalsojis, tādējādi palīdzot absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā darba vidē vai arī, vērojot tendences ilgtermiņā, plānot karjeras izaugsmi,” pasākumā atzina LDDK ģenerāldirektore Līga Meņgelsone.

Darba devēju ieteiktāko skolu un studiju saraksts tiek veidots, lai nodrošinātu jauniešiem nepastarpinātu informāciju par darba tirgu, palīdzot pamatskolu, vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā.

LDDK un Prakse.lv ikgadējās darba devēju aptauju par ieteiktākajām izglītības iestādēm un studiju programmām veido jau vienpadsmito gadu.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!