Jaunumi

05.01.2021

Turība atkārtoti ierindota atzītāko biznesa augstskolu TOP3

Vērtējot augstskolas, kas piedāvā biznesa izglītību, Latvijas uzņēmēji atkārtoti ierindojuši Biznesa augstskolu Turība TOP3. Aptaujas ietvaros tika apkopoti uzņēmēju uzskati par to, kuras augstskolas, kas darbojas biznesa izglītības jomā, ir atzītākās. Būvniecības nozares uzņēmēji ierindojuši Turību topa 2. vietā, liecina pētījumu centra SKDS 2020. gada nogalē veiktā aptauja. Augstskolas, kas ierindojušās topa pirmajās pozīcijās, atzinīgi tikušas novērtētas arī iepriekšējos gados – uzņēmēji vērtē augstskolas biznesa jomā kopš 2015. gada.

“Vairākus gadus pēc kārtas uzņēmēji nemainīgi ierindojuši topa pirmajās vietās vienas un tās pašas augstskolas, kas liecina par gadu gaitā pārbaudītu izglītības kvalitāti. Attiecīgās augstskolas ilgstoši ir strādājušas pie rezultāta gan studiju piedāvājuma jomā, gan komunikācijā ar sabiedrību, ko arī parāda rezultāts. Jāņem arī vērā, ka augstākā izglītība nav ikdienas preces vai pakalpojums, par kuru viedoklis tiek mainīts ātri un bieži,” norāda SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Kopumā TOP 3 atkārtoti ierindojušās Latvijas Universitāte (LU) (55,1%), Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) (40,5%) un Biznesa augstskola Turība (31,2%). Analizējot datus dažādās nozarēs, secināts, ka ražošanas nozarē 48,1% uzņēmēju atzinīgi vērtē LU, 39,4% - RTU, bet 27,7% - Biznesa augstskolu Turība. Tirdzniecības nozarē 57,1% dod priekšroku LU, 46,7% - RTU un 41,8% - Biznesa augstskolai Turība. Būvniecības nozare pirmajā vietā ierindojusi LU (48,2%), otrajā vietā – Turību (35,2%), bet trešajā – RTU (34,6%). Pakalpojumu nozares pārstāvji pirmajā vietā ierindojuši LU (57,3%), otrajā vietā – RTU (39,0%), savukārt trešajā – Turību (26,8%).

Pētījums veikts no 2020. gada novembra līdz 2020. gada decembrim, aptaujājot 750 dažādu nozaru un reģionu uzņēmējus visā Latvijā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!