Jaunumi

13.12.2024

Turībā aizvadīts pirmais Vieslekciju maratons par ilgtspējīgu organizācijas vadību

30. novembrī Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātē norisinājās pirmais Vieslekciju maratons par ilgtspējīgu organizācijas un procesu vadību, kuru vadīja augstskolas rektore, profesore Zane Driņķe. Tā ietvaros septiņi vieslektori dalījās savā pieredzē un ieskatos par efektīvas vadības principiem un to pielietojumu praksē. Šāda veida pasākums ļauj studentiem apskatīt mācāmo vielu no dažādiem rakursiem un skatpunktiem.

Vieslekciju maratonā piedalījās AS “Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags, koučinga treneris un SIA “SmartHR” konsultants HR digitalizācijas stratēģijas jautājumos Juris Zalāns, uzņēmuma “SilJa” īpašniece, Turības absolvente Silva Jeromanova, viens no vadošā korporatīvo finanšu uzņēmuma Baltijā AS “Prudentia” izveidotājiem un partneriem Ģirts Rungainis, SIA “Poligrāfijas grupa Mūkusala” valdes priekšsēdētājs Visvaldis Trokša, SIA “AluFactory” dibinātāja, Turības absolvente Signe Pogarcova, kā arī SIA “Visma Latvia” finanšu direktore Ieva Meldrāja.

Lai studiju procesā studenti vēl plašāk varētu iegūt jaunas zināšanas, aktuālo informāciju par konkrēto nozari un dzirdēt eksperta pieredzes stāstus, Biznesa augstskola Turība katru mēnesi organizē dažādas vieslekcijas un pasākumus. Novembrī augstskolā tika kopumā noorganizētas 18 ekspertu vieslekcijas.

Vieslekciju maratonu 2. novembrī aizsāka Uzņēmējdarbības vadības fakultāte, kurā pie studentiem viesojās Latvijas Kokrūpniecības federācijas viceprezidents, Turības doktorants Kristaps Klauss ar lekciju par lobiju un sociālo korporatīvo atbildību, savukārt 9. novembrī doktorants Komunikācijas studiju virziena studentiem pasniedza lekciju par stratēģiskās komunikācijas nozari mūsdienās.

6. novembrī notika divas nozīmīgas lekcijas. Komunikācijas speciāliste ar ilggadēju pieredzi žurnālistikā Ieva Līne Komunikāciju studiju virziena studentiem vadīja lekciju par preses relīžu veidošanu, savukārt Starptautiskā tūrisma fakultātes studentus apmeklēja Edgars Vizulis - AS “Skrundas muiža” valdes loceklis, AS “Latvijas Valsts meži” Biznesa kontroles vadītājs un LLTA “Lauku ceļotājs” valdes loceklis un Turības absolvents. Eksperts dalījās savā pieredzē un zināšanās par tēmu “Uzņēmējdarbība Latvijā tūrismā”.

Jāuzsver, ka simulācija mācību procesa ietvaros studentiem sniedz daudzpusīgu pieredzi, kas būtiski uzlabo studiju kvalitāti un efektivitāti, tādēļ 7. novembrī ar Komunikācijas studiju virziena studentiem krīzes situācijas preses konferences simulācijā tikās TV24 raidījuma “Preses klubs” vadītājs Aivis Ceriņš un Patentu valde sabiedrisko attiecību speciāliste Ella Niedra, kurai ir 11 gadu pieredze arī žurnālistikā. Šāda simulācijas pieredze studentiem sniedza iespēju pilnveidoties un praktizēties drošā vidē.

Arī šajā mēnesī, lai studenti iegūtu jaunas zināšanas un paplašinātu savu redzesloku, pie Veselības aprūpes virziena studentiem viesojās divas vieslektores – 7. novembrī dermatoloģe, kosmētiķe un SIA “Medexy” apmācību trenere un lektore Madara Čipāne demonstrēja “Mediderma dermapen” ierīci, kā arī stāstīja par “Mediderma” preparātiem, kas piemēroti mikronīdlingam. Savukārt 8. novembrī medmāsa, kosmētiķe un uzņēmuma “ProfCosmetics” dibinātāja Kristīne Jākobsone stāstīja par preparātu daudzveidību, vēlāk demonstrējot lūpu biorevitalizāciju.

9. novembrī Biznesa augstskolā Turība viesojās SIA “Eleven Seeds” dibinātāja Ieva Sijāte. Vieslekcijas laikā viņa dalījās savās zināšanās par septiņiem organizācijas, komandas un cilvēka apziņas līmeņiem, sniedzot studentiem vērtīgu ieskatu aktuālajā tēmā.

13. novembris augstskolā bija īpaši bagāts ar vieslekcijām, kas studentiem sniedza plašu ieskatu uzņēmējdarbības, tirdzniecības un mārketinga jomās.

Dienas sākumā Konkurences padomes Negodīgās tirdzniecības prakses novēršanas nodaļas vadītāja Sanita Uļjane dalījās zināšanās par tēmu “Negodīga tirdzniecības prakse: regulējums, riski un godīgas sadarbības veidošana”, akcentējot regulējuma un ētiskas uzņēmējdarbības nozīmi. Paralēli Starptautiskā tūrisma fakultātes studenti klausījās Daces Stīpnieces, SIA “Catalyst Latvia” vadītājas vieslekciju “Uzņēmējdarbība Latvijā pasākumu nozarē”, kas atklāja šīs nozares specifiku un uzņēmējdarbības iespējas.

Turpinot dienas aktivitātes, uzņēmēja Signe Pogarceva dalījās pieredzē par eksportu un uzņēmējdarbību, iedvesmojot studentus ar savu veiksmīgo karjeras stāstu, bet dienas noslēgumā uzņēmējs un “eCOMHUB.agency” dibinātājs Gustavs Gotauts motivēja studentus ar par digitālā mārketinga jautājumiem, motivāciju un biznesa uzsākšanu.

14. novembrī Biznesa augstskolas Turība studentus gaidīja vēl divas iedvesmojošas vieslekcijas, kas aptvēra digitālā mārketinga un sevis prezentēšanas mākslu. Uzņēmuma SIA “Match Digital Agency” digitālā mārketinga vadītājs Nauris Lukševics vadīja lekciju par PESO modeli un tā praktisko pielietojumu mārketinga un komunikācijas stratēģiju izstrādē. Studenti guva padziļinātu izpratni par to, kā efektīvi integrēt apmaksātos (Paid), iegūtos (Earned), kopīgos (Shared) un piederošos (Owned) medijus, lai veidotu veiksmīgu komunikāciju.

Savukārt Juridiskajā fakultātē viesojās modes mākslinieks Bruno Birmanis, kurš studentiem sniedza vērtīgus padomus par pārliecinošu sevis prezentēšanu profesionālajā vidē.

15. novembrī Latvijas Bankas Vadības sekretariāta un starptautisko attiecību daļas vecākā ekonomiste Anete Migale ar studentiem diskutēja par globālās ekonomikas aktualitātēm.

Turpretī 19. novembrī Biznesa augstskolas Turība 2016. gada Goda absolvents Tūrisma un viesmīlības nozarē, kā arī Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas loceklis Valdis Vanadziņš maģistrantūras studentiem vadīja vieslekciju “Ieņēmumu vadība viesnīcās”, daloties savās zināšanās un pieredzē par efektīvu ieņēmumu pārvaldību viesnīcu nozarē.

Novembra izskaņā, 27. novembrī, Komunikācijas dienas ietvaros Biznesa augstskolas Turība studenti piedalījās divās iedvesmojošās vieslekcijās, kas piedāvāja ieskatu komunikācijas nozares aktualitātēs un nākotnes perspektīvās. Komunikācijas aģentūras “Golin Riga” radošā direktore Anete Ķestere un stratēģis Kārlis Zenne runāja par tēmu “Pārmaiņas, kurām ir nozīme. Kā radīt pārmaiņas, kurām ir nozīme?”, bet LASAP valdes locekle Sigita Pildava ar studentiem runāja par to, kas gaidāms, kad gaidāms darbs nozarē, uzsverot to, ka galvenais ir mācīties un pilnveidoties, nebaidīties kļūdīties, kā arī meklēt atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, jo ikviens komunikācijas jomas speciālists ir sācis profesionālo darbību, esot mācekļa lomā.

Biznesa augstskola Turība ir biznesā balstīta un atbilstošās aktivitātēs studentu orientēta starptautiska augstskola. Studiju process tiek veidots tā, lai studenti maksimālu spētu izmantot un attīstīt savu potenciālu, tāpēc studiju satura piedāvājums orientēts uz profesionālajām zināšanām un prasmju apgūšanu (60% ir praktiskās zināšanas, teorija - 40%).

Studiju ietvaros tiek organizētas mācību ekskursijas uzņēmumos un studiju saturs ir piepildīts ar dažādiem semināriem, meistarklasēm un vieslekcijām, kā arī paši pasniedzēji savu studiju kursu cenšas padarīt daudzpusīgu un ietvert visu aktuālo un noderīgo, kas palīdzēs daudz kvalitatīvāk izprast nozari un dos ieskatu reālās situācijās. Savukārt šī “zināšanu bagāža” ļaus veiksmīgāk integrēties un būt konkurētspējīgam darba tirgū.

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!