- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
-
Zinātne
- Kontakti
- Uzņemšana
- Studentiem
- Augstskola
- Fakultātes
- Filiāles
- Zinātne
- Kontakti
Jaunumi
Turībā aizvadīta medijpratības vasaras skola
Biznesa augstskolā Turība no 1. līdz 8. augustam norisinājās medijpratības vasaras skola “Medijpratība: Domā! Lieto! Zini!”, kurā studenti pavadīja astoņas dienas interesantā un radošā studiju procesā. Studentiem bija iespēja tikties ne tikai ar dažādiem komunikācijas nozares profesionāļiem un žurnālistiem, bet arī doties mācību ekskursijā pa Latviju, lai apskatītu medijpratības tēmu no dažādiem skatupunktiem.
Vasaras skolā studenti ieguva iemaņas, kas ir vērtīgas, lietojot digitālo saturu, iepazinās ne tikai ar medijpratību un kāpēc tā ir tik svarīga digitālā satura laikmetā, bet guva ieskatu arī kritiskajā domāšanā, komunikācijā un etiķetē, tiešsaistes komunikācijas drošībā, digitālajā kultūrā, moderno mediju lietotprasmē un citās ne mazāk svarīgās nozarēs.
Lai nodrošinātu radošu, kvalitatīvu un pieredzes bagātu mācību saturu tika pieaicināti dažādi komunikācijas, mediju un citu nozaru pārstāvji - „Delfi plus” žurnāliste un redaktore Vita Dreijere, žurnālists un ētera personība Ansis Bogustovs , „ZINC Network” Baltijas reģiona informācijas projektu koordinatore Linda Curika, asociētais profesors un žurnālistikas programmas vadītājs Viskonsīnas universitātē Andris Straumanis. Ar savām zināšanām dalījās arī Biznesa augstskolas Turība pasniedzēji: par stereotipiem stāstīja Solvita Belova, par komunikācijas drošību digitālajā vidē – Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs, par viltus ziņu analīzi un mediju nozīmi stāstīja Latvijas Asociācija Sabiedrisko attiecību profesionāļiem (LASAP) valdes priekšsēdētāja un lektore Kristīne Tjarve, bet par kritisko domāšanu – Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.
Tāpat medijpratības vasaras skolas studentiem bija iespēja doties mācību ekskursijā uz Rēzekni, kur studenti apciemoja Latvijas Radio Latgales studiju un parunātu par mediju nozīmi un žurnālistu lomu patiesas informācijas radīšanā. Mācību ekskursijas ietvaros studenti tikās arī ar Latgales vēstniecības GORS vadītāju, Biznesa augstskolas Turība Goda absolventi Diānu Zirniņu, kura dalījās pieredzē par koncertzāles ārējās komunikācijas veidošanas principiem.
Vasaras skolas lekcijās komunikācijas jomas profesionāļi bija sagatavojuši dažādus praktiskus uzdevumus, kā arī iepazīstināja jauniešus ar dažādiem medijpratības jautājumiem, kuru izpratne studentiem noderēs tālākajās studijās un viltus ziņu atmaskošanā. Vasaras skolas ietvaros tika apskatīta mediju vēsture un attīstība, kā arī gūts ieskats, kāda informatīvā telpa un sociālie mediji ir šodien, kā arī kādas tendences gaidāmas nākotnē.
“Digitālajā laikmetā daudz lietojam tieši digitālo saturu, visbiežāk sociālos medijus - sekojam līdzi informācijai, jaunumiem, paši radām saturu, tomēr ne vienmēr apzināmies, kas no visa ir patiesa informācija, kas nepatiesa jeb fake news, bet kāda radīta, lai apzināti mūs un apkārtējos maldinātu. Lai to saprastu, nepieciešama medijpratība jeb digitālā pratība, kritiskā domāšana, zināšanas, kā informāciju, arī foto un video, pārbaudīt,” uzsver Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultātes prodekāne, Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.
Medijpratības projekts Biznesa augstskolā Turībā notiek Baltijas medijpratības programmas ietvaros, kas ir ASV valsts departamenta programma, ko administrē globālā attīstības un izglītības organizācija IREX. Pirmās vasaras skolas dienas ietvaros studenti tikās ar IREX Baltijas Medijpratības programmas pārstāvjiem - Kasparu Rūkli un Sabīni Bērziņu, kuri sīkāk pastāstīja par programmas mērķiem, iespējām un medijpratības nozīmi mūsdienu mediju vidē, kā arī stāstīja par jauno digitālo rīku Veryverified.eu, kas palīdz trenēt un celt medijpratības zināšanas.
Vasaras skolas noslēgumā studenti ieguva sertifikātu ar 2 kredītpunktiem (4 ECTS) medijpratības studiju kursā.
Dalība vasaras skolā studentiem bija bez maksas un tika nodrošināts arī transports uz mācību vizītēm, kā arī nodrošināta ēdināšana visa projekta ietvaros.