Jaunumi

18.02.2020

Turībā aizvadīta diskusija par mediju varu

Tradicionālo mediju noriets vērojams visā pasaulē, tomēr situācija Latvijā ir īpaši skaudra. Mediju iespējas ir sarukušas un tas atstāj negatīvu ietekmi uz daudziem būtiskiem demokrātijas procesiem, tostarp vēlēšanām, secināts ekspertu diskusijā “Vai 4. varai pieder vara?”, kas šodien, 18. februārī, norisinājās Biznesa augstskolā Turība. Tāpat eksperti norādīja, ka TV kā medijam uzticas 58% iedzīvotāju, bet neuzticas – 33%, radio uzticas 58%, bet ziņu portāliem – 39%.

“Sabiedrības uzticība medijiem pēdējos gados ir būtiski mazinājusies, pirms 10 vai 20 gadiem uzticības rādītāji pārsniedza 70%. Savulaik cilvēki vairāk par radio uzticējās vien baznīcai,” skaidroja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

“Uzticības samazināšanās tradicionālajiem medijiem saistāma ar paaudžu un vērtību maiņu. Izmaiņas notiek ļoti strauji, jauniešiem ir citas autoritātes un citi informācijas nesēji. TV un radio vietā veidojas uzticība influenceriem un viņu viedoklim,” statistikas datus komentēja Turības Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.

Diskusijas ietvaros eksperti arī norādīja, ka pie tāda biznesa modeļa, kāds pastāvējis pēdējos desmit gadus, mediji vairs nevarēs izdzīvot, tāpēc rodas jautājums, kā katrs spēs pielāgoties? Runājot par tradicionālo mediju nākotni, eksperti bija pretrunīgi – kamēr vieni uzsvēra, ka tradicionālajiem medijiem, kas spēs transformēties, darbs būs arī nākotnē, jo sabiedrības interese par dažādiem procesiem un notikumiem joprojām pastāv, citi norādīja, ka šādām transformācijām vienkārši nepietiks finansējuma.

“Šobrīd tiek grauta viena no būtiskākajām mediju funkcijām – dienaskārtības veidošana. To ietekmē finansējuma trūkums un sociālo mediju uzvaras gājiens,” norādīja žurnālists, raidījumu veidotājs un vadītājs Haralds Burkovskis.

Diskusijā, kuras mērķis bija skaidrot mediju patieso ietekmi sabiedrībā un valstī notiekošajos procesos un atbildēt uz jautājumu – vai medijiem pieder reāla vai abstrakta vara, piedalījās žurnālists, raidījumu veidotājs un vadītājs Haralds Burkovskis, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš, redaktors, žurnālists un LETA Ārzemju ziņu nodaļas vadītājs Guntars Grīnums, Latvijas Mediju ētikas padomes valdes priekšsēdētājs Jānis Lielpēteris un Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!