Jaunumi

25.03.2020

Turība aicina piedalīties Zemes stundā

Biznesa augstskola Turība aicina studentus un mācībspēkus 28. martā piedalīties Pasaules Dabas fonda veidotajā iniciatīvā “Zemes stunda”, plkst. 20:30 uz stundu izslēdzot vai iespējami samazinot apgaismojumu. Šajā laikā arī augstskolas studentu pilsētiņā uz stundu tiks izslēgts vai samazināts apgaismojums.

Jau trešo gadu Zemes stundas galvenā tematika ir dabas daudzveidības saglabāšana. Sākot ar simbolisku gaismas izslēgšanu Sidnejā 2007. gadā, Zemes stunda ir kļuvusi par vienu no lielākajām vides kustībām pasaulē, kas apvieno indivīdus, uzņēmumus un organizācijas vairāk nekā 180 valstīs un teritorijās, kas iestājas par aktīvāku vides jautājumu aktualizēšanu.

Turība domā par vidi un tās saglabāšanu, aicinot to darīt arī studentus. Parādīsim, ka vides jautājumu risināšana mums ir svarīga, ka gribam dzīvot tīrā vidē, lai tāda iespēja būtu arī mūsu bērniem un mazbērniem. Ar toleranci un cieņu izturēsimies pret mums apkārt notiekošo, ne tikai saglabājot resursus, bet arī veicinot to attīstību. Atcerēsimies, ka darīšana neaprobežojas vien ar gaismas izslēgšanu vienu dienu gadā - tas ir dzīvesveids, kas jāattīsta dienu no dienas, tāpēc aicinām ieviest savā ikdienā videi draudzīgus paradumus!

Daba ir planētas dzīvības uzturēšanas sistēma, tā nodrošina mūs ar pašu nepieciešamāko - gaisu, ko elpojam, ūdeni, ko lietojam un pārtiku, ko ēdam. Daba ir arī viena no spēcīgākajām sabiedrotajām cīņā pret klimata pārmaiņām. Tomēr bioloģiskā daudzveidība pasaulē un arī Latvijā samazinās vēl nepieredzētā ātrumā. Mums jāapzinās, ka dabas vērtības ir izšķirīgi svarīgas daudz plašākai sabiedrībai nekā tas šķiet pirmajā mirklī. Masveida bioloģiskās daudzveidības samazināšanās apjomiem ir milzīga ietekme uz katru no mums, uz sociālajam un ekonomiskajām sistēmām kopumā jebkurā vietā pasaulē.

Aicinām sākt ar iesaistīšanos Zemes stundas norisē 28. martā plkst. 20.30, lai soli pa solim tuvotos kopīgajam mērķim! Būsim atbildīgi un vienoti!

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!