Jaunumi

08.04.2024

Tiesību zinātnes studentes piedalās Eiropas Padomes darbības simulācijas pieredzē

No 8. līdz 9. aprīlim vairāk nekā 160 skolēni no 27 Eiropas Savienības valstīm tiekas Briselē, lai piedalītos Eiropas Padomes darbības simulācijas pieredzes apmaiņas pasākumā “ConSIMium”. Divu dienu laikā sešu skolēnu komandas iejūtas valstu pārstāvju lomās un izspēlē četru dažādu līmeņu sarunas starp ES dalībvalstīm. Simulācijas pieredzes apmaiņā piedalās arī Turības Juridiskās fakultātes studentes Gita Pētersone un Keita Verdiana.

Simulācijas scenārijs ir balstīts uz reāliem Eiropas tiesību aktiem un valstu nostāju sarunās. Dalībnieki iejūtas vienā no lomām - valsts vai valdības vadītājs, ministrs, vēstnieks (pastāvīgais pārstāvis ES), valsts eksperts vai žurnālists.

Pasākuma “ConSIMium” mērķis ir sniegt praktisku pieredzi par lēmumu pieņemšanu Eiropas Savienības Padomē un Eiropadomē. Simulācija ļauj skolēniem izprast dalībvalstu lomu lēmumu pieņemšanā, Padomes prezidējošās valsts lomu, kopīgas lēmumu pieņemšanas nozīmi un kompromisa panākšanas nozīmi.

Darba tirgū ir pieprasīti speciālisti, kam ir zināšanas un prasmes darbam ar biznesa jomā svarīgu informāciju, sniedzot juridisku atbalstu. Nākotnē pieaugs pieprasījums pēc tiesību zinātņu speciālistiem ar noteiktu specializāciju, tāpēc Biznesa augstskolas Turība Juridiskajā fakultātē studiju laikā uzsvars tiek likts tieši uz tiesību zinātnes apgūšanu komercdarbības kontekstā – tā, lai jaunie speciālisti iegūtās zināšanas spētu sekmīgi izmantot ikvienā jomā.

Atgādinām, ka 2024. gada 26. aprīlī plkst. 12.00 Biznesa augstskolā Turība notiks Līgumu sagatavošanas izspēles. Juridiskā fakultāte sadarbībā ar Studējošo pašpārvaldi līdz 19. aprīlim aicina pieteikt savu komandu Līgumu sagatavošanas izspēlēm! Šī gada izspēles tiek organizētas par līguma projekta sagatavošanu, preču piegādi un pakalpojumu sniegšanu.

Vairāk informācijas par izspēlēm atradīsi šeit.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!