Jaunumi

25.08.2021

Starptautiskā vasaras skola doktorantiem „Jauni izaicinājumi pētniekiem”

Biznesa augstskolā Turība no 24. līdz 26. augustam notika starptautiskā Vasaras skola doktorantiem ar plašu programmu, kurā piedalījās 72 doktoranti no dažādu pasaules valstu Universitātēm.

Vasaras skolas mērķis ir attīstīt doktorantu zinātniskās komunikācijas un rakstīšanas kompetenci, kā arī zināšanas un prasmes kvantitatīvajā un kvalitatīvajā metodoloģijā.

„Vasaras skolā mēs rūpējamies par katru dalībnieku, lai tik īsā laikā sniegtu pēc iespējas plašāku un noderīgāku informāciju, kas turpmāk kalpos par pamatu nākamajiem zinātniskajiem pētījumiem. Doktorantiem šī ir laba sociāla platforma, kur iegūt jaunus starptautiskus kontaktus, pieredzi, kā arī paplašinātu zinātnieka kultūras izpratni. Arī mums, Turībā, vasaras skola ir nozīmīga, jo tā veicina uzņēmējdarbības attīstību zinātniskajā līmenī sasaistē ar praktisko darbību”, norāda Uzņēmējdarbības Vadības Fakultātes dekāne Zane Driņķe.

Doktorantiem ir būtiski piedalīties Vasaras skolās, jo īsā laikā, koncentrēti, ir iespēja iegūt apjomīgu zināšanu klāstu, kas palīdz attīstīt pamatprasmes, lai sasniegtu labākos rezultātus veiksmīgā promocijas darba aizstāvēšanā un turpmāko pētījumu virzienu noteikšanā.

Biznesa augstskolas Turība prorektore zinātniskajā un akadēmiskajā darbā Daina Vasiļevska atzīst, ka šogad atsaucība vasaras skolā bijusi liela gan no doktorantiem Latvijā, gan ārzemēs. Starptautiskas sadarbības veidošana ir būtiska doktorantiem un arī augstskolām, jo tas tiek vērtēts pie akreditācijas. Tāpat, Nacionālajā attīstības plānā ir norādīts, ka līdz 2027. gadam jānotiek augstākās izglītības internacionalizācijai. Turība ir progresējoša augstskola, kura veido vidi, lai jaunajiem absolventiem ir pēc iespējas vērtīgāki kontakti un jaunu zināšanu ieguves avoti.

Vasaras skolas beigās dalībnieki saņēma sertifikātus.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!