Jaunumi

17.08.2022

Starptautiskā studiju vide paplašina studenta pasaules redzējumu

Studijas starptautiskā vidē var būt dažādas - students var doties studēt uz citu valsti un tur būt daļai no šīs starptautiskās vides vai arī studēt augstskolā šeit, Latvijā un satikties ar ārzemju studentiem, kuri dodas studēt pie mums. Tāpat pieredzi starptautiskā studiju vidē var sniegt dažādi pasniedzēji no ārvalstīm, kuriem ir dažādas mācību metodes un savs skatījums uz studiju vidi kopumā.

„Studējot starptautiskā studiju vidē, students ir tikai ieguvējs – tiek pilnveidotas komunikācijas prasmes, paplašināts savs redzesloks un pasaules redzējums, iegūtas jaunas zināšanas par citām kultūrām un paveras iespēja paplašināt savu kontaktu loku visā pasaulē,” stāsta Biznesa augstskolas Turība studiju attīstības un starptautiskās sadarbības prorektors Imants Bergs.

Jau daudzus gadus vadot augstskolā Starptautisko sadarbības nodaļu, prorektoram izveidojies plašs paziņu loks un gūtas daudzas neaizmirstamas sajūtas un pieredzes vairāk kā 50 dažādās valstīs, tādēļ aicinājām viņu padalīties ar dažiem no ieguvumiem, ko sniedz studijas starptautiskā vidē.

Jauns pasaules redzējums

Studējot citā valstī vai pavērojot ārvalstu studentu uzvedību un mentalitāti savā valstī, var salīdzināt, kā viņi risina situācijas, reaģē un domā, kas ļauj pašam padomāt par to, ka vienmēr ir iespēja paraudzīties uz situāciju no cita skatupunkta un risināt situāciju citādāk. Mācīšanās stils, kultūra un attieksme pret dažādām lietām parāda citu valstu domāšanas un dzīves stilu, un tas attiecīgi palīdz saprast, kādēļ tur lietas notiek citādāk, nekā pie mums.

Plašs kontaktu loks

Studējot kopā ar ārvalstu studentiem, paveras iespēja izveidot plašu kontaktu loku visā pasaulē. Kontakti dažādās valstīs palīdzēs, ja dosies uz citu valsti ekskursijā vai nepieciešams padoms par šo valsti, jo kurš gan labāk to pārzinās, kā paši vietējie. Jaunās draudzības var vainagoties arī kā biznesa sadarbība, jo, iespējams, pēc gadiem ar saviem ārvalstu draugiem atvērsiet uzņēmumu vai strādāsiet pie kopīga projekta.

Neaizmirstama pieredze

Studēt ārzemēs vai doties kopīgā projektā ar ārvalstu studentiem vienmēr ir neaizmirstama pieredze, un tā palīdz satuvināt studentus un iegūt jaunas zināšanas. Studējot pilnīgi citā vidē, studenti kļūst uzņēmīgāki, paši iemācās risināt savas sadzīviskās problēmas, kā arī bieži atrod prakses vietas un potenciālās darba vietas kādā no valstīm, uz kuru tie dodas studēt. Tieši šī pieredze starptautiskā vidē palīdz adaptēties vieglāk citu valstu kultūrā.

Solis ārpus komforta zonas

Uzsākot studijas vai dodoties studēt uz citu valsti, bieži studentiem ir grūti izkāpt no savas komforta zonas un sākt komunicēt ar ārzemju studentiem dažādu iemeslu dēļ. Bieži valodas barjera ir būtisks aspekts, taču, ja ir vēlme, viss ir iespējams - galvenais nenobīties un spert pirmo soli. Augstskolas bieži organizē kopīgus pasākumus ar ārvalstu studentiem, lai studentiem būtu iespēja sadraudzēties, veidot vērtīgus kontaktus un palīdzētu tikt ārā no šīs komforta zonas.

Novērot, salīdzināt, veikt secinājumus

Dodoties studēt ārzemēs, varam salīdzināt, kā dažādi procesi notiek citā valstī, salīdzināt to ar mūs pašu valsti un veikt secinājumus – attiecīgi, ko varētu pamainīt, kas trūkst, kas citās valstīs labāks, kas mums ir labāks utt. Bieži paši latviešu studenti nenovērtē, cik patiesībā Latvija ir laba vieta gan no ekonomiskā skatupunkta, gan ģeogrāfiskā ziņā un dažādiem citiem aspektiem. Ir jāredz, kā cilvēki dzīvo citur, lai argumentēti varētu teikt - tur ir labāk vai sliktāk. Ārvalstu studentu lielākais pienesums ir tas, ka varam paskatīties uz sevi vairāk un izprast, kā viņi redz mūsu tautu un valsti, tādēļ starptautiska studiju vide ir būtiski svarīga pašiem latviešu studentiem, lai jaunatne kļūtu globālāka un spētu katrai situācijai pieiet kritiski un daudzpusīgi.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!