Jaunumi

30.05.2023

Starptautiskā konferencē diskutēs par nodarbinātības izaicinājumiem un izcilības attīstību viesmīlības izglītībā

Atbalstot tūrisma un viesmīlības sektora attīstību, kā arī virzību uz izcilību viesmīlības izglītībā, šonedēļ, no 1. līdz 3. jūnijam Biznesa augstskolā Turība norisināsies prestižā viesmīlības apmācības fonda La Fondation pour la Formation Hôtelière starptautiskā konference Nodarbinātība 21. gadsimtā: izaicinājumi un risinājumi tūrisma un viesmīlības nozarē.

Konferencē piedalīsies viesmīlības un tūrisma nozares eksperti no 17 tūrisma izglītības iestāžu tīkla valstīm, kurā jau vairāk kā 10 gadus ir arī Biznesa augstskolas Turība Starptautiskā tūrisma fakultāte. Kopā ar Latvijas viesmīlības sektora pārstāvjiem dalībnieki iepazīsies ar tūrisma un viesmīlības jomas pētījumiem katrā no pārstāvētajām valstīm un diskutēs par nozares izaicinājumiem atbilstoša personāla sagatavošanā. Konferences dalībniekiem būs iespēja arī praksē iepazīties ar Latvijas tūrisma un viesmīlības uzņēmumu piedāvājumu.

Biznesa augstskolas Turība Starptautiskās tūrisma fakultātes dekāns Ēriks Lingebērziņš atzīst: “Esmu gandarīts ka Turības darbības 30. gadā organizācijas La Fondation por la formacion hotelier konference notiek pie mums, jo tā ir mūsu iespēja organizācijas dalībniekiem un atbalstītājiem parādīt mūsu sasniegumus, piedāvājot pasaules līmeņa tūrisma un viesmīlības izglītību. Esam pateicīgi šim fondam par sniegtajām iespējām, ar kuru palīdzību esam īstenojuši dažādas aktivitātes, kuras bijušas vērstas uz studiju procesa pilnveidošanu un dažādošanu. Šī pasākuma saturs un norise pilnībā atbilst Turības kā lietišķo zinātņu universitātes attīstības kursam, īstenojot aktivitātes, kuras vērstas gan uz sasniegumiem pētniecībā, gan starptautisko sadarbību. Šāda veida starptautiskās konferences norise Rīgā ir mūsu ieguldījums Latvijas starptautiskā tēla veidošanā.”

”Starptautiskās tūrisma fakultātes jau ilggadējā iesaiste fonda atbalstītajos projektos devusi lieliskas iespējas akadēmiskā personāla pieredzes apmaiņai, inovatīvu studiju metožu un materiālu ieviešanai studiju procesā, kopīgiem pētījumiem un publikācijām. Un, kas ir ne mazāk svarīgi – izpratni, ka ejam kopsolī ar aktuālāko savā jomā, risinām līdzīgas problēmas un ar daudzām lietām varam patiesi lepoties,” norāda Turības Starptautiskās tūrisma fakultātes prodekāne Daina Vinklere.

Pirmā konferences diena būs veltīta nodarbinātības problēmām un risinājumiem viesmīlības un tūrisma jomā, apskatot plašāk arī svešvalodu prasmju nozīmi, pieejamo nodarbinātības instrumentu kopumu un darbaspēka piesaisti viesmīlības nozarē. Tāpat eksperti spriedīs par bērnu un jauniešu tūrisma attīstību sociālās atbildības un nodarbinātības skatījumā.

Savukārt otrajā dienā starptautiskās konferences dalībnieki diskutēs, piemēram, par izglītības dilemmu saistībā ar mākslīgā intelekta attīstību, par neironu tīklu perspektīvām viesnīcu un restorānu nozarē, par izaicinājumiem SPA sektora darba devējiem.

Savukārt noslēdzošā konferences diena būs veltīta ilgtspējīgu sporta pasākumu tematikai, kā arī tiks prezentēti fonda pētījuma rezultāti par viesnīcu nozari COVID-19 periodā. Ar pilno konferences programmu var iepazīties šeit.

La Fondation pour la Formation Hôtelière ir 1973 gadā darbību izsākusi organizācija, kuras mērķis ir atbalstīt tūrisma un viesmīlības sektora attīstību kopumā, bet īpaši - speciālistu sagatavošana, un viņu karjeras attīstība Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīs.

Vairāk nekā 40 gadus organizācija ir veicinājusi viesmīlības izpēti visā pasaulē, atbalstot mūsdienu mācību un mācību programmas saturu, kā arī nodrošinājuši telpas, kurās tie var attīstīties. Jo īpaši, ņemot vērā spēcīgo fokusu uz Centrāleiropu un Austrumeiropu, La Fondation pour la Formation Hôtelière ir attīstījusies un pielāgojusies, lai labāk apmierinātu to cilvēku vajadzības, kuri studē viesmīlību un ar to saistīto tūrisma nozari.

Starptautisko konferenci Nodarbinātība 21. gadsimtā: izaicinājumi un risinājumi tūrisma un viesmīlības nozarē Latvijā 1.-3.jūnijā organizē Biznesa augstskola Turība, bet finansiāli atbalsta prestižais starptautiskais viesmīlības apmācības fonds La Fondation pour la Formation Hôtelière.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!