Jaunumi

25.01.2023

Saredzēt pozitīvo it visur

“Ja pamaina skatu punktu, jebkurā situācijā var saskatīt ko pozitīvu. Piemēram, ja nu tā gadījies, ka ir piemeklējusi neveiksme, uztver to kā mācību, un ieguldītos līdzekļus, kā sava veida ieguldījumu tavā attīstībā,” atzīst Biznesa augstskolas Turība absolvente Liene Eisaka, kura jau vairāk kā 16 gadus strādā uzņēmumā AS SEB banka un šobrīd ieņem līzinga un faktoringa darījumu nodrošināšanas grupas vadītājas amatu, ikdienā pielietojot studiju laikā iegūtās zināšanas cilvēkresursu vadībā, lai vadītu savu komandu un sasniegtu arvien augstākus mērķus.

Kuru studiju programmu absolvējāt un kā atminaties pirmās studiju dienas Turībā?

Pabeidzu maģistra studiju programmu Biznesa psiholoģijā un cilvēkresursu vadībā. Bija neliels satraukums, noteikti izkāpšana no komforta zonas, jo skolas solā nebija sēdēts vairāk kā 10 gadus, tajā pat laikā, urdīja zinātkāre un iespēja iepazīt jaunus cilvēkus. Pirmais nopelnītais desmitnieks, deva ļoti lielu iedrošinājumu un stimulu, ka es tiešām to varu.

Ko no iemācītā pielietojiet savā ikdienā, kas no iemācītā šķita visnoderīgākais?

No katra priekšmeta varēja paņemt kaut ko noderīgu. Ņemot vērā, ka, uzsākot šīs studijas, jau bija iegūta pirmā pieredze, pildot ar studiju programmu saistītus darba pienākumus, mācības bija ļoti viegli uztveramas un saprotamas.

Mācību materiālus, kuri ir izdrukāti, pāršķirstu ik pa brīdim. Visbiežāk - stratēģiskās un pārmaiņu vadības materiālus. Tā kā esošajos darba pienākumos ietilpst arī dalība dažādos projektos, noder iegūtās zināšanas projektu vadībā. Arī dažādi vadības psiholoģijas jautājumi - koučings un mediācija noder pozitīvas darba vides uzturēšanā, konfliktu risināšanā un darbinieku motivēšanā.
Kā nozīmīgs papildus ieguvums no studijām augstskolā ir prezentēšanas un publiskās runas iemaņu attīstīšana.

Kā nonācāt darba vietā un pašlaik ieņemamajā amatā?

A/S SEB banka strādāju jau vairāk nekā 16 gadus. Pēc vidusskolas uzsāku mācības Banku augstskolā un pēc otrā kursa izgāju praksi Unibankā, kas ir A/S SEB banka priekštecis.

Šajos 16 gados esmu strādājusi dažādās nodaļās, arvien apgūstot ko jaunu.
Kad esmu pavadījusi vienā amatā ilgāku laiku, rodas pārdomas, ka gribas kaut ko pamainīt, darīt kaut ko citu. Katru reizi, pieķerot sevi pie šādām pārdomām, es sāku ar to, ka savos darba pienākumos izcēlu tos, kas man sagādā vislielāko gandarījumu. Pirms dažiem gadiem, strādājot vairākus gadus SIA SEB Līzings par vecāko līzinga darījuma vadītāju, nonācu pie secinājuma, ka tieši darbs ar cilvēkiem, būt darbiniekiem par atbalstu, vadīt savu komandu man patīk visvairāk, un tas ir tas, ko es gribētu darīt turpmāk. Šī mērķa sasniegšanai bija nepieciešamas Turības studijās saņemtās papildus zināšanas.

Kādas ir jūsu domas par augstāko izglītību un tās nozīmi mūsdienas?

Es stingri turos pie pārliecības, ka augstākajai izglītībai, jo īpaši, mūsdienās ir ļoti liela nozīme. Izglītība jau pati par sevi cilvēkam ir ļoti nozīmīga, jo tā paplašina redzesloku un paver iespēju apvārsni. Cilvēkam, tiecoties uz izaugsmi, mūsdienu aktīvajā darba tirgū ar vienas, šauras specialitātes apguvi vairs nepietiek, - prasības ir daudz lielākas. Jo daudzpusīgākas būs zināšanas, jo veiksmīgāka karjera var izveidoties.

Kādēļ Turība? Vai atmiņā palicis kāds pasniedzējs?

Lai sasniegtu savu uzstādīto mērķi, es sapratu, ka man papildus nepieciešamas zināšanas cilvēkresursu vadībā. Atbilstošus kursus es piemeklēt nespēju, bet uzmanību piesaistīja Turības piedāvātā jaunā studiju programma. Iepazīstoties ar tās saturu, sapratu, ka tas ir tieši tas, ko es vēlos apgūt.

Par Turības pasniedzējiem man ir tikai tās labākās atmiņas. Visi kā viens ir ieinteresēti studentu izaugsmē, neļauj padoties, atbalsta. Ja nu kāds būtu jāizceļ īpaši, tad pirmām kārtām noteikti gribu pieminēt un lielu pateicību teikt Dainai Škuškovnikai. Viņas pasniegtās organizāciju psiholoģijas lekcijas bija ļoti interesantas un pasniegšanas veids – interaktīvs, tādēļ šo pasniedzēju arī izvēlējos kā mana maģistra darba vadītāju.

Daina uzstāja uz maģistra darba prezentācijas “noslīpēšanu”, runas sagatavošanu,un maģistra darba aizstāvēšanas izmēģinājumu, tāpēc aizstāvēšanai biju gatava par visiem 100%. Un tas ir tik patīkami sajust, ka tavam darba vadītājam rūp tavi panākumi.

Kā pavadāt savu brīvo laiku, kāda nodarbe?

Joga, kūku cepšana, ceļošana.

Jūsu ieteikumi jaunajiem uzņēmējiem?

Būt atvērtiem un zinātkāriem! Zināšanas, tas ir pamatu pamats, un jo vairāk un daudzpusīgākas zināšanas ir, jo panākumi ir neizbēgami. Nebaidīties uzsākt ko jaunu. Kā arī nebaidīties no neveiksmēm vai neizdošanās. Ja arī sanāk zaudēt kādus ieguldījumus, nevajag nokārt degunu, bet gan skatīties uz to no cita skatu punkta. Uztvert šo neveiksmi kā mācību, un, kā mēs zinām, katras mācības maksā naudu. Noteikti ieteiktu apmeklēt Neražu nakts pasākumus “Fuckup Nights”, kur cilvēki neformālā gaisotnē dalās ar neveiksmēm savā profesionālajā darbībā, kas ļoti iedvesmo.
Noteikti izmantot pasniedzēju zināšanas un pieredzi un jautāt pēc padoma. Starp Turības pasniedzējiem ir veiksmīgi uzņēmēji, kas var sniegt padomu. Zinu pēc pieredzes, ka pasniedzēji ir atvērti un labprāt dalās ar savu pieredzi un zināšanām.

Aicinu izmantot visas iespējas, ko piedāvā biznesa inkubatori un dažādie banku piedāvājumi biznesa ideju realizācijai.

Kā plānojiet savu ikdienu?

Rīts vienmēr sākas ar sasveicināšanos un nelielu sarunu ar komandu, jo īpaši dienās, kad darbs notiek no mājām. Pēc tam seko darba kalendārā ieplānotās tikšanās, kurām pakārtoju citas dienas gaitā veicamās aktivitātes.

Jūsu panākumu atslēga?

Darīt visu no sirds. Es pieturos pie pārliecības, ja visu dara no sirds, tad panākumi ir neizbēgami. Noteikti - uzdrošināšanās stāties pretī jauniem izaicinājumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!