Jaunumi

22.03.2023

Sākta digitālo risinājumu integrēšana studiju procesā

Lai stiprinātu studējošo digitālās kompetences, Biznesa augstskola Turība sākusi īstenot virkni aktivitāšu, lai studiju kursos integrētu digitālus risinājumus. Plānots, ka apjomīgie uzlabojumi tiks ieviesti šī gada laikā un būtiski ietekmēs augstskolas absolventu konkurētspēju darba tirgū.

Kopš aizvadītā gada novembra Biznesa augstskola Turība īsteno projektu “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās”, kurā vadošais partneris ir Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU) un kā pārējie partneri iesaistīti Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte, Ventspils Augstskola, SIA “WeAreDots” un SIA “Baltijas Datoru akadēmija”. Vairākās projekta aktivitātēs ir iesaistīta arī LBTU aģentūra “Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Malnavas koledža”.

Kopš projekta uzsākšanas Biznesa augstskola Turība ir sākusi darbu pie E-studiju kursu digitalizācijas. Novembrī projekta vadības grupa sadarbībā ar augstskolas vadību un Uzņēmējdarbības fakultāti izstrādāja E-kursu koncepciju, vērtēja un definēja iekļaujamās digitālās kompetences, nodefinēja prasības un vadlīnijas izstrādei.

Šajā laika posmā docētājiem ir novadīts ievadseminārs par E-studiju kursu prasībām, organizēts un novadīts apmācību kurss par H5P rīku un tā iespēju integrēšanu E-studiju kursos. Apmācību kurss par rīku H5P tika ierakstīts un izsūtīts arī viesiem sadarbības partneriem.
Decembrī astoņi docētāji uzsāka darbu pie šādu e-studiju kursu izstrādes – “Mediju komunikācija” (Renāte Cāne), “Digitālais mārketings” (Jolanta Derkevica-Pilskunga), “Ilgtspējīga organizācijas vadība” (Zane Driņķe), “Projektu vadība” (Ivars Linde), “Lietvedība” (Karīna Zadvinska), “Pētījumu metodes un prezentēšanas māksla” (Jana Bunkus), “Inovāciju vadība” (Rosita Zvirgzdiņa) un “Personālvadība” (Rosita Zvirgzdiņa). Februārī tika uzsākta E-studiju kursu “E-komercija” (Iveta Liniņa), “Pētījumu metodes un prezentēšanas māksla” (Iveta Liniņa) izstrāde, un martā – “Kvalitātes vadība” (Zane Driņķe) izstrāde. Uz doto brīdi izstrādātas lielākā daļa E-kursu programmu, izveidotas prezentācijas un ierakstīti video materiāli. Turpinās darbs pie video materiālu montāžas un satura ievietošanas e-vidē.

Tāpat no decembra uzsākts izstrādāt mācību kursus “Digitālais mārketings” (Jolanta Derkevica-Pilskunga) un “Lietotāja saskarne un pieredze” (Jānis Pekša), mūsu pasniedzēji arī piedalās kursa “Mākslīgais intelekts un datu zinātne biznesa vadībā” (Jānis Pekša) izstrādē. Šo kursu izstrāde norit sadarbībā ar pārējiem partneriem.

“Priecājos par iespēju šī projekta ietvaros izstrādāt un digitalizēt studiju kursu “Digitālais mārketings”. Projekta kursa izstrādes procesā tiek veidota jauna studiju programma, kurā integrētas dažādas saistošās tēmas. Izstrāde notiek sadarbībā ar partneriem no RTA, LBTU un VeA, kā rezultātā būs kopīgs studiju kurss visām šīm augstskolām. Studentiem tas būs mūsdienīgs un aktualizēts mācību materiāls veiksmīgākai kursa apguvei – būs pieejamas prezentācijas, konspekti papildu lasīšanai un literatūra tālākām individuālām studijām”, stāsta docētāja, kursa “Digitālais mārketings” izstrādātāja Jolanta Derkevica-Pilskunga.

Projekta stratēģiskās vadības procesa vadītāja Evija Kļave stāsta: “Jaunie E-studiju kursi BAT uzņēmējdarbības vadības studentiem būs pieejami jau no septembra. Tie tiek veidoti, izmantojot daudzveidīgas mācīšanās formas, t.sk. interaktīvas darbības, kas ļauj studentam un docētājam mijiedarboties asinhroni. E-kursu veidošanā līdzās kursu saturiskajai un tehniskai izstrādei īpaša uzmanība tiek pievērsta studentu digitālo kompetenču attīstīšanai.”

Vadošā partnera LBTU projekta vadītāja Ilze Beitāne informē, ka septembrī, uzsākot studijas, tiks veikta sākotnējā studentu digitālo kompetenču novērtēšana, lai pēc kursu apguves varētu noteikt viņu progresu. Šim nolūkam SIA “Baltijas Datoru Akadēmija” veikusi Digitālo kompetenču vērtēšanas risinājuma ietvara noteikšanu, pamatprincipu definēšanu un pamata funkcionalitātes prasību saskaņošanu ar augstskolām. Sagatavotas tehniskās prasības, veikta kompetenču vērtēšanas rīka prasību salāgošana ar DigCompOrg ietvaru un integrāciju iespējas ar Moodle, kā arī pašvērtējuma testa ietvara noteikšana, konkrētu apgabalu iezīmēšana un rezultātu analīzes pamatprincipu noteikšana.

Eiropas Sociālā fonda projektam “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005) piesaistīts REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Projekta kopējas izmaksas ir 2,052,269.47 EUR. Tā īstenošana sākta 2022. gada 1. novembrī un noslēgsies 2023. gada 31. decembrī.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!