Jaunumi

14.10.2022

Šajā mācību gadā Turībā tiks īstenoti vairāki starptautiski sadarbības projekti

Biznesa augstskolā Turība visa gada garumā notiek dažādi izglītojoši projekti ar mērķi attīstīt un pilnveidot mācību procesu augstskolas studentiem. Arī jaunajā studiju gadā Biznesa augstskola Turība ir iecerējusi turpināt esošos un īstenot arī jaunus starptautiskus sadarbības projektus.

Biznesa augstskolas Turība Projektu daļas vadītāja Kristīne Neimane stāsta, ka augstskola aktīvi piedalās dažādos izglītības, zinātnes un sadarbības projektos, ko līdzfinansē Eiropas Savienība un citas starptautiskās sadarbības programmas.

“Projekti augstskolās lielākoties ir ilgtermiņa, tas nozīmē ka norisinās gadu vai pat vairāk, tādējādi radot iespēju mums izstrādāt nozīmīgus un paliekošus rezultātus un dodot iespēju tajos iesaistīties studentiem no dažādiem studiju gadiem un programmām. Ir projekti, kas iesākās pagājušajā gadā un turpinās, kā arī plānojam uzsākt jaunus projektus šajā mācību gadā.”

Pērn Turība uzsāka ERASMUS+ projektu SPINTEAMS, kura ietvaros Turības studentiem ir iespēja izmantot starptautisku jauno uzņēmēju sadarbības platformu RebelBase, kā arī pieejami vebināri par dažādām ar uzņēmējdarbības veidošanu saistītām tēmām. Šo platformu pasniedzēji jau integrējuši savā mācību procesā un aktīvi izmanto, un arī šajā mācību gadā studenti varēs veidot un attīstīt savus biznesa plānus Rebelbase platformā.

Tāpat augstskolā tiek turpināts medijpratības projekts sadarbībā ar starptautisko organizāciju IREX, un šī projekta ietvaros tiek organizēts studiju kurss ‘’Medijpatība’’, kā arī notiks tikšanās ar medijpratības ekspertiem un IREX pārstāvjiem. Projekta ietvaros šogad notiks ekspertu diskusija, būs virkne dažādu ar medijpratību un ar žurnālistiku saistīti pasākumi, lai veicinātu un attīstītu mūsu studentu un sabiedrības kopumā medijpratības un kritiskās domāšanas līmeni.

Savukārt ilgtspējības projektā tiek ietvertas ilgtspējas idejas un vīzija dažādos mācību materiālos un stāstu sērijā, kurā gan pati augstskola var ieviest ilgtspējīgākus risinājumus, gan studenti un jaunie uzņēmēji no tā var mācīties.

Ar Starptautisko tūrisma fakultāti ir izveidoti mācību rīki un aktivitātes tūrisma studentiem – šī gada pavasarī studenti veidoja paši savu “sapņu viesnīcu”, izvēlējās vietu, konceptu, izstrādāja biznesa plānu, izveidoja mājas lapu un savu paveikto prezentēja starptautiskā pasākumā. Arī ar organizācijas drošības studentiem ir uzsākts projekts, kurā tiek veidoti mācību materiāli, lai atjaunotu un aktualizētu jaunākās tēmas un ietvertu tās studiju kursos, pielīdzinot ārzemju augstskolu praksei, kurās vispārējās drošības izglītības līmenis ir ļoti augsts.

‘’Liela uzmanība tiek pievērta digitalizācijai un IT jomai. Šoruden tiks uzsākts arī vērienīgs Eiropas Sociālā Fonda projekts digitalizācijas jomā - notiks dažādu procesu digitalizācija, 10 dažādu digitālo kursu izstrāde, sadarbības kursu ar citām augstskolām izstrāde, datu masīvu iegāde. Citā ERASMUS+ projektā ar nosaukumu INTUX tiks veidoti mācību moduļi IT jomā, kas mācīs, kā izstrādāt mājas lapas un lietotnes pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām,” min Projektu daļas vadītāja Kristīne Neimane.

Par visiem projektiem un jaunumiem projektu jomā Biznesa augstskolā Turībā var uzzināt augstskolas mājaslapā sadaļā “Projekti”.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!