Jaunumi

06.09.2023

Rektora balvu saņem Turības vēstniecības saimniece, advokāte Liene Cakare

Uzsākot jauno studiju gadu, Biznesa augstskolas Turība rektore Zane Driņķe iedibināja jaunu tradīciju, piešķirot īpašo Rektora balvu par inovatīviem un radošiem risinājumiem Turības vārda popularizēšanā Latvijā un starptautiskajā mērogā. Pirmo Rektora balvu 2023 saņēma Juridiskās fakultātes pasniedzēja Liene Cakare, kuras vadītajā restorānā-vīna telpā Tinto Rīgā šovasar tika atklāta pirmā Turības vēstniecība.

“Uzņēmējam jebkurā nozarē, lai pastāvētu, ir jāspēj mainīties un domāt ārpus rāmjiem, un tāds ir arī mūsu augstskolas redzējums, kur biznesa domāšana caurvij ikkatru studiju programmu. Ir jāmeklē jaunas pieejas, inovatīvi un radoši risinājumi, kā uzrunāt savus klientus viņiem saistošā formā, un Turības vēstniecības izveide tam ir veiksmīgs piemērs,” atzīst rektore Zane Driņķe.

Vēstniecībā augstskolas Juridiskā fakultātes pasniedzēji un nozares profesionāļi neformālā gaisotnē pulcē interesentus uz dažādiem radošiem pasākumiem un pēcpusdienām ar iedvesmojošām personībām. Baudot restorāna viesmīlību, apmeklētajiem ir iespēja ērti noskanēt QR kodu un uzzināt par daudzveidīgām studiju programmām. Varbūt tieši tas būs īstais brīdis un kalpos kā stimuls paaugstināt savu konkurētspēju darba tirgū, apgūstot jaunas zināšanas un iegūt jaunus biznesa kontaktus.

“Studijas vairs sen nav sēdēšana auditorijās, kur starp pasniedzēju un studentu ir vismaz 10 metru atstatums. Studijas ir mācīties dzīvot un strādāt. Un ne tikai klausīties par dzīvi un darbu, bet būt dzīvē un darbā jau studiju procesā. Tāpēc studijas Turībā iznāk pilsētā, tuvāk cilvēkiem, tuvāk uzņēmējiem. Mēs būsim pilsētā un cilvēkos ar saviem pasniedzējiem - dažādās lekcijās un, protams, ar saviem studentiem, kopā sapņojot un piepildot sapņus,” par iniciatīvu stāsta Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.

Biznesa augstskolas Turība Juridiskā fakultāte savu pirmo vēstniecību izvēlējās atklāt tieši sadarbībā ar vīna telpu Tinto, jo tas ir lielisks piemērs augstskolas vadmotīvam - biznesa domāšana katrā programmā. Restorāns ir ģimenes uzņēmums, ko vada Turības Juridiskās fakultātes pasniedzēja, zvērināta advokāte, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes pārstāve Eiropas Padomē, Turības Goda absolvente tiesību zinātnē Liene Cakare kopā ar savu vīru Artūru.

Liene ir advokāte jau trešajā paaudzē. Viņa izmanto savas zināšanas ļoti daudzās nozarēs – arī esot par pasniedzēju Turības Juridiskajā fakultātē, kur pasniedz kursus: “Komerctiesības”, “Juridisko dokumentu sastādīšana”, “Tiesību aktu jaunrade”, “Uzņēmējdarbības normatīvais regulējums”. Papildu nozīmīgajam darbam tiesību jomā, viņa paspēj arī vadīt vīna telpu, kas sākotnēji bija spontāna ideja, bet nu jau izvērtusies par ģimenes biznesu. Par to, kā nonāca pie idejas apvienot šīs divas jomas, Liene atzīst: “Ideja bija spontāna, jo pati jaunībā esmu strādājusi restorāna ASV un vīram vienmēr bija vēlme darboties paralēli bāru industrijā, kas negaidīti mūs ieveda sabiedriskās ēdināšanas biznesā. Es teiktu, ka šī joma prasa plašu juridisko zināšanu piemērošanu visā darbības ciklā, bet tajā pat laikā sniedz šo socioloģisko un psiholoģisko funkciju.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!