Jaunumi

06.02.2023

Reģistrācija Turības biznesa indeksa konferencei pagarināta līdz 9. februārim

15. februārī plkst.10.00-14.00 Biznesa augstskolā Turība notiks 5.Turības biznesa indeksa konference, kurā eksperti prezentēs jaunā pētījuma rezultātus par Latvijas uzņēmēju noskaņojumu un uzņēmējdarbības vides vērtējumu. Dalībai klātienē var reģistrēties līdz š.g. 9. februārim, aizpildot elektroniski pieteikumu. Konference notiks klātienē Biznesa augstskolas Turība konferenču zālē, kā arī tiks translēta Turības Facebook lapā. Dalība konferencē ir bez maksas.

Konferencē finanšu ministrs Arvils Ašeradens uzrunās klātesošos par finanšu izaicinājumiem un iespējām 2023.gadā, bet izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša izklāstīs redzējumu par to, kādi ir izglītības sistēmas izaicinājumi un risinājumi attiecībā uz kvalificēta un izglītota darbaspēka trūkumu Latvijā. Savukārt Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda iepazīstinās ar valdības rīcības plānu uzņēmējdarbības vides atbalstam un attīstībai. Taču, kāds ir bijis uzņēmējdarbības vides un uzņēmēju noskaņojums 2022. gadā, atklās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis.

Konferences laikā notiks divas ekspertu paneļdiskusijas. Pirmajā paneļdiskusija būs veltīta finansējuma pieejamībai krīzes periodā uzņēmējdarbībā, un tajā piedalīsies Latvijas darba devēju konfederācijas prezidents Andris Bite, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, bijušais Ministru prezidents Vilis Krištopans, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja, Korporatīvo finanšu uzņēmuma “Prudentia” partneris un padomes loceklis Ģirts Rungainis, Biznesa augstskolas Turība rektors Aldis Baumanis.

Savukārt otrā paneļdiskusija veltīta būs tēmai “Ekonomiskā izaugsme un investīciju piesaiste pārmaiņu laikā”, kurā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Ekonomistu apvienības valdes loceklis Māris Avotiņš, Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektore Linda Helmane, AS Balticovo valdes loceklis Toms Auškāps, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Imants Bergs.
Ar jaunāko Turības biznesa indeksu 2023 - pētījuma norisi, rezultātiem, secinājumiem, ietekmējošiem faktoriem - iepazīstinās tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš un Biznesa augstskolas Turība eksperti – Uzņēmējdarbības fakultātes dekāne Zane Driņķe un Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs.

Biznesa augstskola Turība sadarbībā ar SKDS jau piekto gadu veic apjomīgu pētījumu - uzņēmēju aptauju Latvijā. Turības biznesa indekss ir indikators, kas raksturo dažādu nozaru, lielumu, reģionu, vietējā un ārvalstu kapitāla uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības vidi Latvijā un dažādiem to ietekmējošiem faktoriem. Pētījums veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par uzņēmējdarbības vidi ietekmējošiem faktoriem.

Turības biznesa indeksa konference notiks klātienē augstskolas Konferenču zālē, Rīgā, Gaudu ielā 68, kā arī tiks translēta tiešsaistē Biznesa augstskolas Turība Facebook lapā.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!