Jaunumi

11.10.2022

 Podkāstā “Eksperts tuvplānā” spriedīs par izglītību kā eksporta produktu

Turības Biznesa inkubatora podkāsta “Eksperts tuvplānā” desmitajā epizodē viesojās Biznesa augstskolas Turība valdes loceklis un Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes priekšsēdētājs Imants Bergs. Šajā epizodē runāsim par augstāko izglītību, kā to eksportēt un kādas ir priekšrocības starptautiskai studiju videi.

“Izglītība arī ir eksporta produkts, ko mēs dodam citām valstīm, tādēļ individuāli bija jāstrādā ar katru valsti, lai ieinteresētu šīs valsts mācību un darba tirgu un radītu viņu valsts jauniešos vēlmi doties uz Latviju iegūt izglītību. Dažādu valstu un kultūru studentu integrācija Latvijas sabiedrībā ir svarīga, lai mūsu sabiedrība kļūst globālāk domājoša un spētu skatīties uz situācijām no dažādiem skatupunktiem, kā arī būtu pienesums gan ekonomiskā, gan kultūras veidolā. Ārvalstu studentu lielākais pienesums ir tas, ka varam paskatīties uz sevi vairāk un izprast, kā viņi redz mūsu tautu un valsti, tādēļ starptautiska studiju vide ir būtiski svarīga.”

Imants atzīst: “Latvijas izglītības kvalitāte un līmenis ir ļoti optimāls uz citu pasaules valstu fona, un mums no tā nevajadzētu nedz kaunēties, nedz kautrēties, drīzāk lepoties un rādīt citiem kā priekšzīmi.”

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!