Jaunumi

13.09.2022

Podkāsta "Eksperts tuvplānā" jaunākā epizode “Sociāla uzņēmējdarbība” ar sociālā uzņēmuma "Dabas zirgi" vadītāju Līgu Brodužu

Podkāsta “Eksperts tuvplānā” devītajā epizodē viesojās Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vēstnese un sociālā uzņēmuma "Dabas zirgi" vadītāja Līga Broduža. Šajā epizodē noskaidrosim, kas ir sociālā uzņēmējdarbībā, ar ko tā atšķiras no citiem uzņēmējdarbības veidiem un kāds ir valsts atbalsts, kā arī tuvāk iepazīsimies ar "Dabas zirgu" sirdi un dvēseli – pašu saimnieci.

"Dabas zirgi" ir pirmais sociālais uzņēmums Latvijā, kas rūpējas par dzīvnieku aizsardzību, risinot zirgu labturības jautājumus Latvijā un pasaulē.

“Sociālais uzņēmums ir līdzīgs, kā citi uzņēmumi no grāmatvedības vai kāda cita aspekta, taču ar būtisku niansi, ka sociālais uzņēmums risina kādu noteiktu problēmu ar visdažādākajiem uzņēmējdarbības rīkiem. Sociāli uzņēmumi visbiežāk rodas tādās vietās, kur valsts, pilsēta vai pašvaldības netiek galā ar kādu noteiktu problēmu, un tur attiecīgi parādās cilvēks vai cilvēku grupa, kas vēlas šo problēmu risināt, izveidojot sociālu uzņēmumu, vislabākajā gadījumā sadarbojoties ar valsti, fondiem vai citām organizācijām,” podkāstā skaidro Līga Broduža. Kāpēc Līga izveidojusi “Dabas zirgus”, viņa stāsta, ka “vienmēr ir bijusi liela mīlestība pret zirgiem un tas mani mudināja mācīties un izpētīt visas nianses, jo pašai piederēja zirgs, tādēļ vēlējos palīdzēt ne tikai viņam, bet arī citiem zirgiem, lai vairotu prieku sevī un citos, tādēļ dažas lietas nevar izmērīt naudā.”

Līga atzīst: “Prieks redzēt, ka mūsu darbs ir virzījis sociālas uzņēmējdarbības jautājumu aktualizēšanu ne tikai sabiedrībā, bet arī tā pakāpeniski tiek ieviesta arī skolās un augstskolu programmās, kā arī tiek piesaistīti noteikti granti un finansējumus, lai atbalstītu idejas un sociālo uzņēmumu darbību un attīstību Latvijas vidienē.”

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!