Jaunumi

09.08.2022

Podkāsta "Eksperts tuvplānā" jaunākā epizode - “Pasākumu industrijas izaicinājumi" ar Aivi Ceriņu

Podkāsta “Eksperts tuvplānā” astotajā epizodē viesojās TV personība, žurnālists un pasākumu vadītājs Aivis Ceriņš. Šajā epizodē meklēsim atbildes uz jautājumiem par Latvijas pasākumu industrijas izaicinājumiem pandēmijas laikā, attīstības formām un tuvāko nākotni nozarē, kā arī apspriedīsim industrijas iespējas pasaules mērogā.

Pasākumu industrija ir smagi cietusi Covid-19 pandēmijas dēļ. Nav noslēpums, ka liela daļa uzņēmumu un pašnodarbināto pārkvalificējās un meklēja jaunus ienākumu avotus. Taču, neņemot vērā uz industrijas zaudējumus, pēc pandēmijas ir jūtams nozares plaukums. Latvijas pasākumu industriju un nozari kopumā raksturo kvalitāte un profesionalitāte.

Podkāsta viesis Aivis Ceriņšn secina: “Latvijas aģentūras un pasākumu sektors Eiropas līmenī ir divas galvas pārāks pār citiem. Latvijā iesācēju aģentūras strādā labāk nekā Francijas vai Vācijas “krutās” aģentūras, turklāt, ar daudz mazākiem resursiem.” Podkāsta laikā tika secināts, ka Latvijas pasākumu nozare ir darba spējīga un elastīga. Jau šobrīd ir jūtams straujš attīstības kāpums, ienākot jaunākajām tehnoloģijām un digitālajiem risinājumiem, attiecībā uz pasākuma formātiem. Tieši tehnoloģiskie risinājumi ir palīdzējuši nozarei izdzīvot. Podkāsta laikā tika aktualizēts jautājums par pasākumu nozares attīstību Latvijā, kā arī par attīstības virzieniem starptautiskā mērogā.

Aivis atzina: “Viens no būtiskākajiem kritērijiem ir mērogojamība – vai tu spēj pārdot tikai vietējā tirgū vai tomēr plašāk. Un tā ir lieta, kas iztrūkst mūsu pasākumu sektoram, jo kapacitātē un resursi mums ir.” Pasākumu organizēšanas pakalpojums ir pietiekami sarežģīts produkts kuru eksportēt, tādejādi, šo pakalpojumu organizēt starptautiski prasa vairāk resursu. Kā viens no attīstības virzieniem ir digitalizācija un tehnoloģiju izmantošana pakalpojumu sniegšanā. Tehnoloģisko attīstību veiksmīgi var novērot tieši šobrīd – pēc pandēmijas. Īpaši starptautisku konferenču organizēšanā tiek veiksmīgi izmantotas tehnoloģijas – virtuālie un hibrīdpasākuma formāti. Tie prasa papildus resursus tehniskajam nodrošinājumam, taču spēj atvieglot cilvēku klātesamības nepieciešamību. Aivis Ceriņš saka: “Ja ir nepieciešams atvest ārzemju viesus uz pasākumu, tos ir jāatved uz Latviju, jāizgulda. Ir diezgan labi viņus nemaz nevest, bet noorganizēt attālināti. Nepieciešamo informāciju var iegūt digitāli – kvalitatīvā formātā, lai veidotu sajūtu, ka šis cilvēks ir šajā telpā, bet fiziski viņš nav.”

Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!