Jaunumi

15.03.2022

Pirmo Juridiskās fakultātes dekāna stipendiju par nesavtīgu atbalstu līdzcilvēkiem saņem studente Patrīcija Peimane

14. martā tika pasniegta pirmā Biznesa augstskola Turība Juridiskās fakultātes dekāna Ivo Krieva stipendija, kuru piešķir cilvēkam, kurš sniedzis nesavtīgu atbalstu līdzcilvēkiem, veicinot sabiedrības empātiju un spēju ievērot un novērtēt citu veikumu. Šogad 500 eiro stipendiju saņēma bakalaura studiju programmas Tiesību zinātnes otrā kursa studente Patrīcija Peimane, kura līdz šim Turībā pildīja Studējošo pašpārvaldes Akadēmiskās daļas vadītāja pienākumus, taču nesen tika ievēlēta par Studējošo pašpārvaldes prezidenti. Dāsno un izpalīdzīgo turībnieci stipendijai nominēja studenti no augstskolas.

Patrīcija atzina, ka jūtas ļoti aizkustināta un pateicīga par šo apbalvojumu: “Pašai nelikās, ka daru ko īpašu, jo es savu palīdzību neuztveru kā nesavtīgu – mums visiem ir nepieciešams apkārtējo atbalsts un padoms. Man ir liels prieks, ka šeit, Turībā, apkārt ir tik daudz cilvēku ar tādām pašām vērtībām, kā man. Redzu, ka mēs visi Turībā ejam uz priekšu, attīstāmies, mācāmies un darām visu to pēc labākās sirdsapziņas. Arī pašpārvaldē esam viena liela komanda, kura strādā uz kopīgu mērķi. Neuzskatu, ka esmu labāka par citiem, taču būt daļai no kolektīva un vadīt to ir divas dažādas lietas. Tev ir jābūt augstāk par citiem, lai vadītu cilvēkus un procesus, bet tas nenozīmē, ka vērtē pārējos zemāk par sevi. Ja tu tā dari, tu neesi labs vadītājs. Cilvēkiem ir jābūt spējīgiem uzticēties tev un jāredz, ka tu strādā viņu labā.”

Tiesību zinātnes studente saņemto stipendiju nevis tērēs, bet gan pievienos saviem uzkrājumiem nākotnei: “Man jau kopš bērnības ir instinkts nevis uzreiz kaut ko pirkt, bet gan iegūtās finanses noglabāt. Man būtu lieli sirdsapziņas pārmetumi, ja iztērētu kaut piecus eiro no saņemtajiem 500. Pataupīšu laikam, kad šī nauda būs vairāk nepieciešama,” stāsta Patrīcija, kura paralēli studijām un darbam Studējošo pašpārvaldē ir arī Jūrmalas sporta skolas basketbola trenere. “Bērniem mācu ne tikai basketbola pamatus, bet arī to, kā ir būt labam komandas biedram, piemēram, nemelot, padot roku, pamācīt draugu, neatteikt palīdzību, savākt aiz sevis un aizstāvēt komandas biedrus. Vislielākais prieks man ir brīžos, kad kādu laiku esmu pagriezusi muguru, bet tad uzmetu skatienu komandai un viss ir tā, kā tam vajag būt. Visi bērni ir no dažādām skolām un sākumā nav ļoti atvērti komunikācijai, taču pēc tam kļūst par labiem draugiem, kopīgi spēlējot basketbolu un pat atpūšoties kopā arī pēc treniņa.”

Patrīcija atklāja, ka cenšas izmantot visas Turības piedāvātās mācību maksas atlaides un stipendijas, jo tādējādi krietni ietaupās finanšu līdzekļi – Studējošo pašpārvaldes biedriem ir jāmaksā līdz 40% mazāk par mācību gadu augstskolā, bet pašpārvaldes vadībai – līdz pat 100%. Tāpat jaunieši, kuri iesaistās pašpārvaldē, var dzīvot labiekārtotajā studentu viesnīcā bez maksas, kā arī saņemt atlaidi pusdienām: “Turība atšķirībā no citām augstskolām ļoti iet pretī saviem studentiem. Ienākot šeit, mani uzreiz pārņēma sajūta, ka man panāks pretī, ja tas būs nepieciešams. Uzsmaidīs, palīdzēs un atbalstīs.”

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!