Jaunumi
Piedāvā vidusskolēniem iegūt zināšanas nākotnes profesijā un pilnveidot savu personību

Jau vidusskolas laikā jauniešiem ir lieliska iespēja papildus mācībām bez maksas piedalīties Biznesa augstskolas Turība dažādos projektos un aktivitātēs, lai iegūtu zināšanas un prasmes savā potenciālajā profesijā, gan pilnveidotu savu personību, kas lieti noderēs turpmāk veiksmīgā karjeras izaugsmē.
Uzņēmējdarbības skola
Uzņēmējdarbības skola paredzēta vidusskolēniem, kuri vēlas spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā. Projektā iesaistās vidusskolas un ģimnāzijas no visas Latvijas. Šī programma sniedz iespēju ne tikai izprast, kā top uzņēmums, bet arī iegūt vērtīgas prasmes, attieksmi un kontaktus nākotnei.
Nodarbības notiek reizi mēnesī attālināti, un tās vada praktizējoši uzņēmēji, pasniedzēji un nozares profesionāļi, kuri dalās gan ar pieredzi, gan konkrētiem rīkiem – no biznesa idejas līdz tās realizācijai. Programmā tiek apskatītas tādas tēmas kā finanšu pratība, uzņēmējdarbības pamati, mārketinga risinājumi, mediju un personīgā zīmola veidošana, ilgtspējība, sadarbība un vadība. Katru nodarbību papildina uzdevumi, kas palīdz nostiprināt prasmes reālā darbībā, bet noslēgumā – interaktīva darbnīca un tests.
Šī ir programma, kas palīdz apzināt savu potenciālu un iedrošina rīkoties, neatkarīgi no tā, vai vēlies veidot savu uzņēmumu vai kļūt par uzņēmīgu personību savā profesijā. Lielas idejas sākas mazos soļos. Iedrošini sevi vai kādu no savas klases spert šo soli – jo uzņēmējspēja nav tikai par biznesu, tā ir par drosmi, domāšanu un spēju ietekmēt pasauli.
“Uzņēmējdarbības skolas dalībnieki pārstāv visus Latvijas reģionus - no Latgales līdz Kurzemei. Tieši daudzveidība veicina ideju apmaiņu un pieredzes bagātināšanos ar dažādiem skatapunktiem un reģionālām pieredzēm. Šī ir lieliska iespēja skolu jauniešiem attīstīt ne tikai uzņēmējdarbības un inovāciju radīšanas prasmes, bet arī komunikāciju un sadarbību, uzlabot savas līderības un komandas darba spējas. Šīs prasmes ir ne tikai noderīgas, bet arī pieprasītas jebkurā profesionālās darbības jomā. Piedalīšanās Uzņēmējdarbības skolā palīdzēs skolēniem labāk apzināties savas nākotnes karjeras ceļa izvēles un dos iespēju mācīties veidot vērtīgus kontaktus ar līdzīgi domājošiem jauniešiem no visas Latvijas,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne Evija Kļave.
Biznesa ideju hakatons “To Be”.
Lai pierādītu, ka jaunieši var radīt inovatīvas un orģinālas ilgtspējīgas biznesa idejas diennakts laikā, ik gadu Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubators un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts organizē ilgtspējīgu biznesa ideju hakatonu “To Be”.
“Pieredze rāda, ka šādi pasākumi nav tikai ideju katalizators, bet arī ilgtspējīga izaugsmes platforma jauniešiem. Tas ir kā drošs atspēriena punkts tiem, kuri, vēl būdami vidusskolā, vēlas īstenot savu potenciālu un padarīt savas idejas par reālu uzņēmējdarbību. Šādi piemēri ir kā dzinējspēks citiem jauniešiem, nepadoties un ieskatīties, kas notiek aiz Biznesa inkubatora durvīm,” uzsver Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatora vadītāja Inese Leoho – Čudare.
Hakatonā jauniešiem ir iespēja iegūt ne tikai vērtīgas zināšanas par uzņēmējdarbību, bet arī radīt pašiem savas unikālās biznesa idejas. Strādājot pie idejas, hakatona laikā viņiem ir iespēja arī konsultēties pie zinošiem mentoriem no dažādām nozarēm, kā arī dzirdēt ekspertu ieteikumus par biznesa plāna veidošanu.
Biznesa ideju hakatons ir izcila iespēja skolēniem un studentiem izmēģināt spēkus biznesa problēmu risināšanā un jaunu uzņēmējdarbības ideju radīšanā un prezentēšanā. Tā ir dinamiska vide, kurā īsā laikā izprast komandas darba nozīmi kopīgu mērķu sasniegšanā, saņemt tūlītēju atgriezenisko saiti un atbalstu no nozares profesionāļiem un mentoriem, kā arī piedzīvot īstenu konkurences gaisotni. Piedaloties hakatonā, jaunieši kļūst par savu nākotnes biznesa ideju autoriem un tālāk virzītājiem.
Hakatonā var piedalīties jaunieši vecumposmā no 16 līdz 25 gadiem var pieteikt savu komandu trīs līdz piecu dalībnieku sastāvā biznesa ideju hakatonam “To be”.
Hakatona kopējais balvu fonds ir 4400 eiro, kas tiks sadalīts starp divām vecuma grupām (16-18 gadi un 19-25 gadi). Naudas balvas tiks piešķirtas komandām, kas izcīnījušas pirmās trīs vietas: 1. vietai – 1000 eiro, 2. vietai – 700 eiro un 3. vietai – 500 eiro (summa norādīta pirms nodokļu nomaksas).
1.vietas ieguvusī komanda vecuma grupā no 19 līdz 25 gadiem iegūst ne tikai naudas balvu, bet arī iespēju piedalīties Biznesa augstskolas Turība grantu (investīciju) programmā. Papildus tam augstskola piešķir komandai budžeta vietu, nodrošinot 100% studiju maksas atlaidi nākamajam studiju gadam. Lai saņemtu finansiālu atbalstu biznesa idejas attīstībai, granta stipendiātiem līdz nākamā gada 1. martam Turības valdei jāiesniedz biznesa plāna projekts, kas paredz kopīga uzņēmuma izveidi ar augstskolu. Ja biznesa plāns tiks apstiprināts, trīs mēnešu laikā pēc lēmuma pieņemšanas būs jānodibina jaunais kopuzņēmums, kurā Biznesa augstskola Turība investēs līdz pat 15 000 eiro.
Jaunu biznesa ideju dzimšanu un jaunu uzņēmumu radīšanu atbalsta šī hakatona draugi - Biznesa augstskolas Turība ilggadējie sadarbības partneri - loģistikas uzņēmums “Miandum” un poligrāfijas grupas „Mūkusala”.
Juristu izcilības skola
Lai jaunieši, kuriem interesē jurisprudence, tuvāk varētu iepazīt tiesu procesu, vidusskolēni tiek aicināti piedalīties projekta "Juristu izcilības skola vidusskolēniem" aktivitātēs.
Juristu izcilības skola vidusskolēniem ir lielisks veids, kā sniegt jauniešiem ieskatu profesijā, apvienojot to ar skolu plānoto mācību saturu. Šis projekts ir veidots, lai jauniešiem, kuriem interesē jurisprudence, būtu iespēja iepazīties ar dažādiem profesijas aspektiem un izvērtēt, vai šī profesija atbilst viņu karjeras mērķiem.
“Mēs nemācam vidusskolēniem teoriju, kura viņiem būs nepieciešama augstskolā. Mūsu mērķis ir iedot jurisprudences sajūtu jeb garšu, lai skolēns var izlemt, vai tas ir ceļš, kuru viņš grib iet turpmāko dzīvi. Šajā reizē tā bija tiesu procesa atmosfēra – atbildība, spēja domāt stresa situācijās, valdīt pār runu un stāju, īstenot konkurenci ar otru pusi,” par projektu vidusskolēniem stāsta Biznesa augstskolas Turība Juridiskās fakultātes dekāns un Juristu izcilības skolas izveidotājs Ivo Krievs.
Šobrīd projekta ietvaros notiek divi pasākumi – novembrī un jūnijā, kur aicināti nez maksas piedalīties ikviens vidusskolēns.
Neformāla jauniešu konference “Rosinātava”
Biznesa augstskolas Turība programmas “Pasākumu producēšanas vadība” studenti ik gadu organizē neformālu jauniešu konferenci “Rosinātava”, kur var piedalīties ikviens vidusskolēns gan klātiene, gan vērot pasākumu tiešsaistē.
“Rosinātavas” ideja aizsākta 2019. gadā. Un ik gadu jauniešu līderi un sabiedrībā pazīstamas personības vidusskolēnus rosina apzināties un izprast sevi, nebaidīties no sabiedrības viedokļa, domāt ārpus rāmjiem un motivēt pilnveidoties.
Konferences laikā vidusskolēni var noklausīties iedvesmojošu personību pieredzes un iedvesmas stāstus, būt klātesoši ekspertu diskusijās par jauniešiem svarīgiem jautājumiem, kā arī piedalīties dažādās izklaidējošās un izzinošās aktivitātēs.
Neformālā jauniešu konference “Rosinātava” norisinās katru gadu kādā no Latvijas novadiem.