Jaunumi

14.11.2023

Piedalies konferencē: Cik digitālas ir Latvijas augstskolas?

2023.gada 1.decembrī notiks konference “Digitālās tehnoloģijas augstākajā izglītībā – kur esam un kur iesim tālāk?”. Konference norisināsies no plkst. 10:00 līdz 14:45, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) Jelgavā. Konference tiek organizēta Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros, kurā arī Biznesa augstskola Turība ir viens partneriem, kas projekta ietvaros ir veikusi vairākus digitālos uzlabojumus un aktivitātēs.

Attālināta bišu stropu vai pilsētas satiksmes vadība laboratorijas darbos, mežaudzes monitorings no universitātes auditorijas, ķirurģiskas manipulācijas operāciju zālē, kurās virtuāli klātesoši ir desmitiem vai simtiem studentu. Tie ir tikai daži no piemēriem, kas raksturo digitālo tehnoloģiju radītās iespējas, lai studiju procesu augstskolās pietuvinātu reālajām dzīves situācijām un būtu iespējams iegūt kvalitatīvu, praksē balstītu izglītību. Kā līdz šim augstskolām ir veicies ar tehnoloģiju iekļaušanu studiju procesā, ikviens interesents varēs uzzināt, piedaloties konferencē “Digitālās tehnoloģijas augstākajā izglītībā – kur esam un kur iesim tālāk.

Konferencē vienkopus gan klātienē, gan attālināti tiksies sešu Latvijas universitāšu un augstskolu pārstāvji, kā arī informācijas tehnoloģiju nozares eksperti. LBTU, Latvijas Universitātes, Daugavpils Universitātes, Biznesa augstskolas Turība, Ventspils augstskolas un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas vadošie mācībspēki diskutēs par līdz šim sasniegto digitālo tehnoloģiju ieviešanā augstākajā izglītībā un iezīmēs turpmāk ejamo ceļu, lai būtiski kāpinātu Latvijā piedāvātās izglītības kvalitāti.

“Studiju procesu digitalizācija ir nepārtraukts un izaicinošs process – lai spētu piedāvāt mūsdienu prasībām atbilstošu mācību procesu, izmantojot dažādus digitālos rīkus un risinājumus, augstskolām ir jāseko līdzi pasaules labākajiem piemēriem izglītības digitalizācijas jomā, piemēram, tādām izglītības pakalpojuma platformām kā Coursera, Udemy un citiem. Vienlaikus studiju procesam jābūt tādam, kas ir mūsdienu studentu motivējošs un piesaistošs. Šis projekts deva iespēju mums Biznesa augstskolā Turība modernizēt e-studiju vidi un veidot augstas kvalitātes digitālos mācību kursus. Nākotnē šos studiju kursus piedāvāsim ne tikai e-studiju ietvaros, bet kombinēsim klātienes mācības ar šādiem digitālajiem pašvadītas mācību vides rīkiem. Konferencē savas prezentācijas ietvaros es vēlos aktualizēt diskusiju tieši par pašvadīto mācīšanos, ko stimulē un paredz digitālie rīki un resursi. Vai mēs, augstskolas, un arī studējošie esam gatavi pilnībā pašvadītai mācīšanās? Kā efektīvāk kombinēt dažādās studiju procesa formas – klātienes studijas un digitālo studiju vidi, kas paredz augstas pašvadītas mācīšanās kompetences”, stāsta Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, asociētā profesore Evija Kļave.

Konferenci aicināti apmeklēt izglītības un dažādu tautsaimniecības nozaru pārstāvji, kuriem svarīga kvalitatīva izglītības procesa nodrošināšana un augstskolas absolventu digitālo prasmju attīstība, izglītības politikas veidotāji, kā arī topošie studenti un viņu vecāki.

Lai pieteiktu dalību konferencē, nepieciešams reģistrēties elektroniski, izmantojot saiti:

https://www.lbtu.lv/lv/form/starpaugstskolu-hibridkonference.

Konferenci būs iespējams vērot arī tiešraidē LBTU Youtube kontā.

Programma pieejama ŠEIT.

Konference “Digitālās tehnoloģijas augstākajā izglītībā – kur esam un kur iesim tālāk?” norisinās Eiropas Sociālā fonda projektā “Digitalizācijas iniciatīvas studiju kvalitātes pilnveidei augstskolu stratēģiskas specializācijas jomās” (Nr. 8.2.3.0/22/A/005), kam piesaistīts REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai. Projekta kopējas izmaksas ir 2 052 269.47 EUR. Tā īstenošana sākta 2022. gada 1. novembrī un noslēgsies 2023. gada 31. decembrī.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!