Jaunumi

14.04.2021

Pētījums: 65,7% uzņēmēju norāda, ka valdības darbība traucē uzņēmējdarbības attīstībai

65,7% uzņēmēju norāda, ka valdības darbība traucē uzņēmējdarbības attīstībai, 20,5% norāda, ka valdība ne veicina, ne traucē, savukārt, 10,5% uzskata, ka valdības darbība, veicina uzņēmējdarbības attīstību, liecina Turības Biznesa indeksa pētījums, kurā piedalījās 750 Latvijas uzņēmumu vadītāji.

Turības Biznesa indeksa kopējā vērtība šogad ir -17,9, kas liecina par vidēji sliktu Latvijas uzņēmējdarbības vides pašreizējā stāvokļa vērtējumu un ir zemākā indeksa vērtība pētījumu gaitā. Savukārt, viszemāk novērtētākais un būtiski pasliktinājies apakšindeksa rādītājs tiek vērtēts tieši likumdošanas stabilitātes, nemainības un prognozējamības vērtējumā. Tas tiek novērtēts ar indeksa atzīmi -55,4.

Pētījuma ietvaros uzņēmēji snieguši arī savu viedokli par administratīvo slogu, ar kuru saskaras uzņēmumi. 77,6% uzņēmēju norādījuši, ka administratīvais slogs ir par lielu, 20,9% uzskata, ka tas ir pieņemams, bet 1,5% ir grūti pateikt. Latvijas uzņēmumu vadītāji diezgan negatīvi arī ir vērtējuši ar uzņēmējdarbību saistīto likumdošanas stabilitāti, nemainību un prognozējamību. 84,9% norādījuši, ka tās ir slikta, savukārt, 12,7% vērtē to kā labu.

"Latvijas uzņēmējiem ir nepieciešams attīstīties ilgtermiņā, tāpēc, ja skatāmies no uzņēmējdarbības attīstības prizmas, tad ļoti būtiska ir stabilitātes sajūta un skaidra nākotnes redzējuma vīzija. Tie rādītāji, kas novērtēti ar viszemāko atzīmi, šobrīd ir visbūtiskākie, tiem ir jāpievērš liela uzmanība. Analizējot apakšindeksa kritērijus varam secināt, ka šobrīd svarīgi ir meklēt ātrus un efektīvus risinājumus, kā arī jādomā kā uzņēmējam likt justies stabili un droši,” norāda augstskolas Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, asociētā profesore Zane Driņķe.

Turības Biznesa indekss ir tapis sadarbībā ar sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Tas veidots ar mērķi sekmēt uzņēmējdarbības vides un nozares izglītības ciešāku sasaisti, identificēt uzņēmējdarbības vides būtiskākās problēmas un lielākās priekšrocības un veicināt topošo uzņēmēju padziļinātāku interesi par to.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu Jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, Jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas kārtība.

Piekrītu
Ja Tev ir kādi jautājumi, tad raksti mums
Mēs ar Tevi sazināsimies tuvākajā laikā!
Paldies, Tavs pieteikums nosūtīts veiksmīgi!